Zastosowanie czarnuszki

cos

Czarnuszka w jeszcze niedawnych czasach była używana powszechnie jak przyprawa poprawiająca smak produktów spożywczych wypiekanych z mąki pszennej. Później zapomniano zarówno o jej walorach smakowych, jak i zdrowotnych. Obecnie jednak czarnuszka znów powraca do łask jako remedium na wiele schorzeń (głównie związanych z wątrobą). Do czego można używać czarnuszki i w jakiej formie najlepiej jest ją przyjmować?

Czarnuszka siewna, choć niepozorna, może być wykorzystywana do poprawy stanu zdrowia. Wszystko to dzięki temu, że zawiera wiele prozdrowotnych substancji, w tym kwasy tłuszczowe, a także witaminę C. Czarnuszka jest w stanie zmniejszać tak zwany stres oksydacyjny, który jest główną przyczyną starzenia się organizmu. Dzięki takiemu działaniu ta roślina może również zapobiegać tworzeniu się nowotworów. A to jeszcze nadal nie wszystkie właściwości tego zioła – sprawdź również jakie zioła na trzustkę będą skuteczne.

Czarnuszka najczęściej bywa wykorzystywana do poprawy funkcjonowania układu odpornościowego. Dlatego też warto jest zażywać ją w przypadku, gdy wokół szaleje na przykład epidemia grypy i przeziębień. Ponadto czarnuszka działa antybakteryjnie, co bywa wykorzystywane w leczeniu choroby wrzodowej, powodowanej często przez Helicobacter pylori. Czarnuszka poprawia również funkcjonowanie wątroby, głównie dzięki temu, że wspomaga organizm w oczyszczaniu się z toksyn. Dzięki temu ten narząd może zostać skutecznie odciążony.

Czarnuszkę można z powodzeniem dodawać do codziennych posiłków. Jak wygląda prawidłowe zaparzanie czarnuszki? Wystarczy tylko zmielić jej nasiona, by uzyskać ich lepszą efektywność oraz smak. Choć wcześniej dodawano czarnuszkę tylko do wypieków, to obecnie można wzbogacić nią także inne potrawy. Jeśli ktoś nie lubi smaku czarnuszki, może zdecydować się na zażywanie oleju z tej rośliny. Wystarczy łyżeczka dziennie, w zależności od rodzaju kuracji.

Ze względu na swoje działanie detoksykacyjne czarnuszka znalazła się w mieszance ziół Hepa Vitale, która ma za zadanie poprawić regenerację wątroby. Znaleźć tam można również inne zioła, dzięki czemu działanie tego preparatu jest znacznie silniejsze niż samej czarnuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 − = 31