Wypadające włosy – problem, który dotyka nas coraz częściej

cos

Piękne, gęste, lśniące włosy od zawsze były atrybutem zdrowia, młodości i witalności. Niestety coraz mniej osób może się takimi pochwalić. Duży odsetek osób zmaga się z takimi problemami jak:

 • osłabienie
 • wypadanie
 • łamanie się
 • suchość
 • rozdwajanie
 • powolny wzrost nowych włosów

Wiele z nich wynika ze zmian jakie zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości, a przez to w naszym trybie życia. Coraz częściej żyjemy w pośpiechu i stresie, z powodu braku czasu oraz kuszącej oferty dań gotowych i fast foodowych, nieprawidłowo się odżywiamy. Dodatkowo zdarza nam się w pogoni za modą i trendami przesadzać ze stylizacją włosów.

Wypadanie włosów martwi nas szczególnie ponieważ łatwo je zaobserwować. Duża ich ilość na szczotce czy grzebieniu zostająca po czesaniu spędza nam sen z powiek. Musimy pamiętać, że wypadające włosy są zjawiskiem naturalnym, wynikającym z cyklu ich życia. Utrata ok. 50 do 100 dziennie nie powinna nas niepokoić. Jeśli jednak zauważymy znaczne przerzedzenie fryzury, powinniśmy podjąć środki zaradcze i zastanowić się jak wzmocnić włosy zanim będzie za późno.

Większość z nas stara się ratować domowymi metodami, dzięki którym możliwa jest regeneracja włosów. Niestety coraz częściej sposoby te nie działają lub zmiana następuje na krótko. Jeśli specjalne kosmetyki, zmiana diety czy suplementacja nie przynoszą efektów, trzeba pomyśleć o innych, skuteczniejszych rozwiązaniach jakimi są zabiegi na wzmocnienie włosów: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje bardzo wiele powodów wypadania włosów. Najczęściej występujące czynniki to:

 • zmiany i zaburzenia hormonalne (choroby tarczycy, leki hormonalne, antykoncepcja hormonalna. menopauza)
 • stres
 • spadek odporności (szczególnie po ciężkich infekcjach)
 • zła dieta (uboga w żelazo, witaminy, cynk)
 • nieodpowiednia pielęgnacja osłabiająca mieszki włosowe (źle dobrane kosmetyki, częste suszenie gorącym powietrzem, prostowanie, ciasne wiązanie włosów)
 • palenie papierosów
 • choroby autoimmunologiczne
 • łysienie dziedziczne

Wypadanie włosów – jak ustalić przyczynę problemu

Ustalenie, który z powodów zawinił w naszym przypadku wypadających włosów może być utrudnione. Często kilka czynników występuje u nas jednocześnie. Żeby to potwierdzić, najlepiej udać się do trychologa. Należy pamiętać, że trycholog nie jest lekarzem, lecz specjalistą. Zajmuje się skórą głowy i włosami. Przeprowadzi profesjonalne badania skóry głowy i włosów: trichogram i trichoskopię. Trichogram jest badaniem cebulek. Pobiera się około 50 do 100 włosów, następnie zleca ich analizę pod mikroskopem. Trichoskopia to ocena skóry głowy i włosów w powiększeniu. Widoczne są w nim naskórek oraz górne warstwy skóry właściwej i łodygi włosów. Trycholog pomoże wykluczyć poważne choroby i wyjaśnić konkretne przyczyny wypadania włosów. Na koniec zaproponuje najlepsze dla nas sposoby na wzmocnienie włosów.

Zobacz jakie są najlepsze zabiegi na wypadające włosy: http://drkozicka.pl/arts/profesjonalne-zabiegi-na-wzmocnienie-wlosow/

Wzmocnienie włosów – dlaczego niektóre metody nie hamują ich wypadania

Najlepiej na to pytanie odpowie specjalista trycholog, który na co dzień zajmuje się wzmocnieniem włosów:

„Musimy pamiętać, że wypadanie włosów to problem, który dotyczy ich cebulek oraz skóry głowy. Preparaty, które nakładamy na same włókna włosów mogą wpłynąć na ich wygląd: blask, sprężystość, gładkość czy miękkość. Odpowiednio dobrane ograniczą rozdwajanie się i łamanie włosów. Jednak jeśli chcemy skutecznie zwalczyć problem, musimy sięgnąć głębiej.”

Profesjonalna regeneracja włosów czyli jak wzmocnić włosy skutecznie

Na szczęście istnieje sporo skutecznych sposobów na wzmocnienie włosów. Możemy je wypróbować w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Poniżej przedstawione są wybrane zabiegi.

DERMAPEN 3TM

Dermapen to inaczej mezoterapia mikroigłowa – zabieg na regeneracje włosów. Urządzenie używane w tej metodzie wyposażone jest w głowicę pokrytą dużą ilością pulsujących mikroigiełek. Za ich pomocą do skóry podawane są składniki aktywne – osocze bogatopłytkowe lub koktajle odżywcze. Idealnie sprawdza się we wszelkich zabiegach anti-aging na ciało, twarz i skórę głowy. Przez pierwsze dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale wszystko wraca do normy i jako efekt zaobserwujemy zmniejszone wypadanie włosów oraz ich zagęszczenie. Dla najlepszych rezultatów sugerowane jest wykonanie 4-8 zabiegów w odstępach 2 tygodni.

MEZOTERAPIA Z UŻYCIEM OSOCZA

Wskazaniem do tego zabiegu są nadmiernie wypadające włosy, ich osłabienie oraz wolny wzrost. Metoda polega na wprowadzeniu za pomocą igieł bogato-płytkowego osocza do głębokich warstw skóry. Efekty – pojawienie się nowych włosów (baby hair), wzmocnienie i poprawa struktury – są spektakularne i utrzymują się do 12 miesięcy lub trwale. Występujące zaczerwienienia, zasinienia i pieczenie ustępują w ciągu kilkunastu godzin. Zaleca się wykonanie serii 2-8 zabiegów.

MEZOTERAPIA PRZY UŻYCIU WITAMIN I KOKTAJLI ODŻYWCZYCH

Jest to metoda podobna do mezoterapii z użyciem osocza, jednak w czasie zabiegu na wypadanie włosów do skóry wprowadza się koktajl witamin i innych składników aktywnych. Są one indywidualnie dobierane do potrzeb klienta. W efekcie możemy cieszyć się lepszą kondycją włosów i pobudzenia wzrostu nowych.

3 Comments

 1. degula3

  Długo kombinowałam jak wzmocnić włosy domowymi sposobami, ale w końcu zdecydowałem się na zabieg dermapen. Muszę przyznać, że wzmocnienie włosów zdecydowanie nastąpiło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 − = 52