Wszystko o rzeżączce

cos

Rzeżączka to jedna z powszechniejszych chorób przenoszonych drogą płciową. Musimy mieć świadomość, iż uprawiając seks bez zabezpieczenia, możemy zarazić się zarówno rzeżączką, jak i innymi chorobami wenerycznymi. Jednak można się nią zarazić nie tylko przez kontakty seksualne; rzadsze ale wciąż możliwe przypadki zarażenia się są spowodowane używaniem tych samych środków higieny osobistej, jak ręczniki czy bielizna. Rzeżączka może dotykać również noworodki, gdyż te w naturalny sposób zakażają się od chorej matki. Jednak u nich konsekwencją są, dotykające najczęściej dwie pary oczu, zapalenie spojówek.

Rzeżączka objawy – charakterystycznym objawem jest ropny wyciek z cewki moczowej, ból oraz pieczenie przy oddawaniu moczu. U mężczyzn sprawia, iż wzwód jest bardzo bolesny, a kobietom, które ta choroba dotyka częściej,gdyż błona śluzowa okrywająca szyjkę macicy jest większa niż cewka moczowa u mężczyzn, dokuczają upławy. Nie są jednak to jedyne konsekwencje wynikające z zarażenia się; nieleczona rzeżączka może doprowadzić do poważnych przypadków zapalenia najądrzy, gruczołu krokowego, a nawet zapalenia wsierdzia czy opon mózgowych, a u mężczyzn dodatkowo powodować bezpłodność. Warto też podkreślić, iż nieleczona prowadzi do poważnych komplikacji i jest groźna szczególnie dla kobiet w ciąży, gdyż może doprowadzić nawet do ciąży pozamacicznej. Dlatego nie wystarczy samo stosowanie prezerwatyw; konieczne są regularne badania, szczególnie przy częstej zmianie partnerów seksualnych – więcej o tym tutaj: http://rzezaczka.edu.pl/leczenie-rzezaczki-kobiet-mezczyzn/.

Badanie na rzeżączkę jest stosunkowo proste i nie wymaga, przynajmniej dopóki nie jesteśmy pewni, iż jesteśmy zarażeni, wizyty u lekarza. Kiedy podejrzewamy, że dokuczające nam symptomy mogą oznaczać chorobę, bądź dowiedzieliśmy się o przypadku zarażenia u osoby, z którą mieliśmy kontakty seksualne, musimy sprawdzić czy sami jesteśmy zdrowi. Wystarczy zamówić wyjątkowo czuły, szybki i dokładny test na rzeżączkę, który wykonujemy w domu, bez konieczności rozmowy na wstydliwe tematy z lekarzem rodzinnym, co daje nam ogromny komfort, szczególnie gdy temat seksu jest dla nas tematem tabu. Do przychodni idziemy dopiero po otrzymaniu informacji, iż wyniki są gotowe na odebrania.

Rzeżączka leczenie- gdy odebrane wyniki testu są pozytywne, musisz udać się do wenerologa, który dobierze odpowiednie leczenie, które zależy od miejsca zakażenia oraz ewentualnych powikłań, które różnią się w zależności od naszego trybu życia i sposobu odżywiania się. Szansa na występowanie powikłań zwiększa się wraz ze stosowaniem używek, narkotyków, alkoholu oraz także z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Podstawą jest antybiotykoterapia, a o sposobie podawania leku, czy doustnie czy domięśniowo decyzje podejmuje specjalista. Praktycznie każdy przypadek zachorowań jest w stu procentach wyleczalny, jednak warto wykonać badania kontrolne po odbytej kuracji, aby mieć pewność, że jesteśmy zdrowi, a co za tym idzie, nie zarażamy innych, gdyż często występującym przypadkiem jest reinfekcja od nie do końca wyleczonych partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

43 − = 33