Wągry – skórny problem

cos
4.9
09

Usuwanie wągrów

Wągry najczęściej pojawiają się u nastolatków. Mogą również pojawiać się u osób dorosłych. Nie są one ozdobą jaką chcielibyśmy widzieć na naszych twarzach. Bardzo trudno jest ich się jednak pozbyć. Wyciskanie wągrów nie jest najprzyjemniejszą opcją, dlatego można próbować kremów, peelingów lub masek, ale na dłuższą metę są to niewystarczające rozwiązania. Skuteczne w tym zakresie okazują się zabiegi kosmetyczne, które odpowiadają na pytanie: jak oczyścić twarz z wągrów.

Zabiegi na wągry:

  • peelingi chemiczne
  • Peelingi są wykonywane kwasami w zależności od rodzaju cery i potrzeb pacjenta. Ich działanie polega na złuszczeniu naskórka, dzięki czemu substancje czynne mogą łatwiej wniknąć w skórę. Efektem jest gładka i odżywiona cera, bez wągrów. Usunięte są również wągry na plecach i szyi. Najsilniej działającymi kwasami są pirogronowy i glikolowy, natomiast najsłabiej – kwas salicylowy i migdałowy.
  • Acnelan – sposób na wągry
  • Polega na użyciu kwasów: migdałowym, salicylowym, szikimowym i sodium lepargilate. Ma właściwości złuszczające, oczyszczające, antyseptyczne bakteriostatyczne. Skóra po zabiegu jest rozjaśniona, wygładzona i pozbawiona defektów takich jak wągry lub przebarwienia. Zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie. Sugerowana seria zabiegów to od 3-5. Efekty utrzymują się w zależności od pacjenta.
  • Peeling kawitacyjny
  • Zabieg inaczej zwany kawitacją polega na użyciu ultradźwięków. Złuszczają skórę, oczyszczają ja i regenerują. Zmniejszone jest wydzielanie się sebum, co skutkuje mniejszą ilością wyprysków. Zmarszczki zostają zredukowane, a przebarwienia i wągry usunięte.
  • Mikrodermabrazja
  • Zabieg polega na bezbolesnym złuszczeniu martwego naskórka za pomocą głowicy z kryształkami diamentów. Ta metoda jest łagodniejsza dla skóry niż peelingi chemiczne. Oczyszczone zostają pory, poprawione mikrokrążenie i regeneracja komórek. Cera jest gładka, czysta i bez widocznych defektów takich jak wągry na twarzy lub wągry na nosie. Efekty powinny utrzymać się minimum 6 miesięcy po przebyciu serii od 4-6 zabiegów.

Czy warto skonsultować się przed zabiegiem?

Konsultacje ze specjalistą są kluczowe dla uzyskania upragnionego efektu. To kosmetolog po obejrzeniu skóry pacjenta może doradzić jak pozbyć się wągrów i wybrać odpowiednie leczenie. Decyzja powinna być przemyślana na spokojnie, bez pośpiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 46 = 56