Czy trądzik różowaty swędzi?

cos

Jednym z typowych zaburzeń skóry jest trądzik różowaty. Jest to zaburzenie skóry, które zdarza się niektórym osobom i ujawnia się głównie na twarzy. Jest to stan, w którym niektóre obszary twarzy są czerwone i mogą powodować swędzenie, pojawiają się również małe pęcherze. Zmiany chorobowe są powszechnie rozmieszczone także na takich partiach ciała jak: policzki, nos, czoło, uszy, skóra głowy lub oczy.

Jak rozwija się trądzik różowaty? Przyczynie trądziku różowatego zwykle towarzyszy wiele objawów. W rzeczywistości trądzik różowaty rozwija się stopniowo, prawie niezauważalnie. Zmiany skórne pojawiające się na nosie mogą powodować podrażnienie oczu lub zapoczątkować krwotok z nosa. W przypadku zaatakowaniu oczu choroba może powodować swędzenie, pieczenie lub suchość, oczy również mogą stać się wrażliwe na światło. Nie poddanie się leczeniu trądzika może doprowadzić do trwałego uszkodzenia rogówki, a w konsekwencji do ślepoty.

Co powoduje swędzenie?
Niektórzy ludzie doświadczają silnego swędzenia, może to być spowodowane przez zbyt suchą skórę towarzyszącą zakażeniu. Ale takie doznania mogą również powodować różne produkty do pielęgnacji skóry. Nieprzyjemne objawy występują po zjedzeniu gorącego, pikantnego posiłku. Wiele osób doświadcza również gorszego uczucia świądu w nocy. Dokuczliwe swędzenie atakuje zakażone obszary i może powodować bardziej nasiloną wysypkę lub pojawianie się większej ilości pęcherzy. Objawy swędzenia potęguje przeżywanie silnego stresu, oraz rozprzestrzeniająca się w mieszkaniu pleśń. Zarodniki pleśni przenikające do pęcherzy w znacznym stopniu nasilają nieprzyjemne symptomy.

Pomocne zabiegi
Aby zapanować nad swędzeniem, dermatolog może przepisać miejscowy antybiotyk, taki jak metronidazol, erytromycyna lub klindamycyna. Miejscowe antybiotyki zmniejszają stan zapalny i są najskuteczniejsze w złagodzeniu świądu wywołanego produktami do pielęgnacji skóry. Chłodne, wilgotne kompresy mogą często łagodzić swędzącą skórę, ponadto leki bez recepty takie jak antyhistamina przynoszą ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 66 = 72