Sposoby na usuwanie blizn potrądzikowych oraz przebarwień na twarzy

cos

Choroby skórne są istnym znakiem naszych czasów. Zanieczyszczone powietrze oraz niezdrowe jedzenie powodują, że nie tylko nastolatkowie cierpią z powodu trądziku, liszajów oraz innych kłopotliwych schorzeń. Co prawda wielu osobom udaje się wyzdrowieć, niemniej jednak nie oznacza to końca problemów. Leczenie trądziku – choć może zakończyć się sukcesem – z reguły nie rozwiązuje kwestii blizn i przebarwień, które są nieprzyjemną pozostałością po chorobach skórnych. W związku z tym, zachodzą pytania: Jak może przebiegać usuwanie przebarwień po trądziku? Jak leczyć blizny potrądzikowe? Ten krótki artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

Na początku warto zaznaczyć, że nie chcemy umniejszać wagi problemu. Przebarwienia na twarzy po trądziku to niełatwy kawałek chleba. Również zmniejszenie blizn nie należy do łatwych zadań. Jak więc się za to zabrać? Rzecz jasna blizny i przebarwienia to dwa kompletnie różne pojęcia. Co za tym idzie, oba te problemy leczy się w inny sposób.

Leczenie przebarwień na twarzy może przebiegać w sposób nieinwazyjny. Świetnie sprawdzają się w tym celu kremy i maseczki. Jakie składniki powinny zawierać specyfiki na przebarwienia? Świetnie sprawdzają się takie związki jak:

 • masa perłowa,
 • wyciąg z zielonej herbaty,
 • antyoksydanty,
 • diacetyloboldyna,
 • kwas salicylowy,
 • kwas migdałowy.

Wymienione powyżej składniki nie tylko usuwają przebarwienia. Sprawiają one także, że skóra staje się bardziej miękka i aksamitna. Ważne jest, aby kremy na przebarwienia zawierały związki wnikające w głębokie warstwy skóry. Znacznie przyspieszy to kurację oraz podniesie jej efekty.

Usuwanie blizn nie jest już tak łatwe jak leczenie przebarwień. Niemniej jednak, nie oznacza to, że pozbycie się tego problemu jest możliwe. Praktyka pokazuje, że najlepszy sposób na blizny potrądzikowe to zabiegi laserowe – sprawdź na czym one polegają.

Jest wiele rodzajów laserów oraz sposobów ich użycia. Spróbujmy jednak uprościć do maksimum zasadę ich działania. Polega ona na podrażnieniu laserem skóry w miejscu, w którym znajduje się blizna. Skutkuje to nadbudowaniem tkanki i wypełnieniem za jej pomocą istniejącego ubytku. Nawet po jednym zabiegu widać wyraźne zmniejszenie blizn. Niemniej jednak, żeby kuracja przyniosła rezultaty, należy zdobyć się na serię spotkań ze specjalistą.

Leczenie blizn i przebarwień jest długim i żmudnym procesem. Warto jednak pamiętać, że cierpliwe znoszenie procesu leczenia przyniesie pożądane rezultaty. Niestety przebarwienia i blizny po trądziku często ograbiają nas ze śmiałości, a nawet chęci do życia. Jak najbardziej rozumiemy Twój ból, dlatego też gorąco zachęcamy Cię do jak najszybszego rozpoczęcia kuracji. Z pewnością będziesz zadowolony z efektów.

 

 

9 Comments

 1. Sara

  Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać nad decyzją, ponieważ jedynym słusznym wyborem jest zabieg laserowy. Polecam wykonać go w Clinica Cosmetologica. Pozbędziecie się blizn po trądziku raz na zawsze. W dodatku niektóre z urządzeń, które posiadają nawilżają skórę i staje się ona bardziej jędrna i elastyczna – efekt tego jest taki, że twarz nie posiada już blizn i wygląda dużo młodziej.

 2. Dominika K

  Ja próbowałam usunąć blizny po trądziku domowymi sposobami. Nie przyniosło to żadnych efektów. Możliwe, że przy lekkich przebarwieniach skóry dały by jakiś rezultat. Następnie próbowałam różnych kremów na trądzik, po których dało zauważyć się małe zmiany, ale to jeszcze nie było to czego oczekiwałam i ostatecznie wybrałam się na zabieg urządzeniem Geneo+. Zabieg jest naprawdę niesamowity. Wykonywany jest na wilgotnej skórze, dzięki czemu nie czułam żadnych podrażnień skóry. Miała takie odczucie jakbym była na masażu twarzy 😀

 3. Myszka

  Chyba dam się przekonać do zabiegu laserowego usuwającego blizny po trądziku. Jeszcze nie wiem na jaki pakiet zabiegów się zdecydować, ponieważ placówki medycyny estetycznej oferują ich zbyt wiele:D. Będę musiała skorzystać z konsultacji i dobrać serię zabiegów specjalnie do moich blizn trądzikowych.

  1. Anna

   Dokładnie. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale zależnie od częstości powtarzania zabiegu oraz od używanego urządzenia trwałe efekty następują w 4-5 miesiącu kuracji – przynajmniej w moim przypadku tak było, a blizny po trądziku miałam dość rozległe..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 12 = 14