Skuteczne zabiegi na cellulit

cos

Klasyczny wygląd cellulitu spowodowany jest zmianami w komórkach tłuszczowych, które żyją pomiędzy włóknami kolagenu. Komórki tłuszczowe pękają i zwisają między podporami kolagenu, powodując ten charakterystyczny efekt wgłobienia. Jednym z znanych powodów, dla których kobiety uzyskują cellulit, jest genetyka – jest to zasadniczo zapisane w DNA. Niestety, poza genetyką niektóre kobiety mają cellulit z powodu rozwoju stanów zapalnych i obrzęków skórnych. Związku z tym, że na cellulit cierpi około 90% dojrzałych kobiet poszukiwanie rozwiązań na jego usunięcie jest bardzo powszechne.

Jak zwalczyć cellulit ?

Pierwszym krokiem jakim stawiają kobiety podczas walki z cellulitem jest sięgnięcie po klasyczne kremy i balsamy antycellulitowe. Niestety, w 99% przypadków stosowanie kremów nie jest skuteczne. Bardzo często intensywne ćwiczenia i gimnastyka również nie przynoszą wymarzonych efektów. Więc jak zwalczyć cellulit jeśli domowe czynności nie pomagają? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy udać się do specjalistycznego gabinetu kosmetologicznego i skorzystać z ogólnodostępnych zabiegów.

Zabiegi na cellulit – skuteczne metody usuwania cellulitu

Choć trudno w to uwierzyć, zabiegi na cellulit są ostatnim środkiem, po który sięgają kobiety. To niepokojące, ponieważ innowacyjne metody usuwania cellulitu są ogólnodostępne i pomagają w redukcji pomarańczowej skórki. Takie zabiegi kosmetyczne na cellulit jak:

  • Venus Legacy,
  • Icoone,
  • Cellu M6 Integral,
  • Pollogen Legend,
  • Maximus,
  • Dermapen/Mezopen,

Okazują się jednymi najefektywniejszych rozwiązań stosowanych w specjalistycznych klinikach zajmujących się dermatologią, a więc dziedziną medycyny leczącą wszelkiego rodzaju zmiany skórne, w tym cellulit.

Zobacz również: Czy kremy na cellulit są skuteczne?

Skuteczne zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym

Pierwszym zabiegiem, który daje równie widoczne jak i długotrwałe efekty podczas likwidacji cellulit jest Cellu M6 Integral. To rodzaj masażu, który podczas procedury wykorzystuje tworzące się podciśnienie. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego rollera – przyrządu, który chwyta fałdy skóry , ugniata je i w tempie rozbija tłuszcz.

Druga procedura to nowoczesny laser wykorzystujący moc fali radiowej. Venus Legacy, bo o nim mowa, dokładnie rozbija i usuwa nagromadzone lipidy w skórze. Zabieg ten nie tylko usuwa pomarańczową skórkę, ale również wzmacnia strukturę naczynek. Ponadto, dokonuje tzw. drenaży limfatycznego bezpośrednio pomagającego zlikwidować cellulit. Co więcej, podczas zabiegu dochodzi do dodatkowej produkcji kolagenu. Co za tym idzie, skóra staję bardziej elastyczna i odporna na powstawanie nowych grudek cellulitu. Zazwyczaj klientki chwalą sobie tego rodzaju mechanizm, ponieważ struktura skóry zostaje wyrównana i silnie ujędrniona.

Kolejnym, skutecznym i efektywnym zabiegiem jest procedura nazwana Icoone. Ta innowacyjna procedura łączy w sobie dwa, uzupełniające się nawzajem mechanizmy. Pierwszym są specjalne rolki działające na skórę podciśnieniem. Tworzące się ciśnienie można określić jako intensywny masaż, gdyż podczas jego wykonywania dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Skutkiem ubocznym, choć o pozytywnym znaczeniu jest poprawa mikrokrążenia oraz usunięcie fałd skóry zaatakowanych przez cellulit. Tkanki skórne zostają ogrzane do odpowiedniej temperatury, a lipidy usunięte. Poza tym, dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu, a skóra staje się ujędrniona i elastyczna.

Innymi, polecanymi przez kobiety walczące z cellulitem zabiegami jest Dermapen, Mezopen oraz laser Maximus. Wywołują one bardzo podobne efekty i likwidują wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Na przykład zabiegi Dermapen  i Mezopen, dzięki odpowiednio zainstalowanym igłom, dokonują ponad 80 tysięcy nakłuć na skórze w ciągu 60 sekund. Za pośrednictwem tych igieł do struktury skóry doprowadzane są substancję odżywcze i składniki mineralne, niezbędne do regeneracji ciała. W rezultacie skóra staje się naprężona i nawilżona.

W przypadku lasera Maximus, efekty są najbardziej widoczne. Podczas procedury dochodzi do do zagęszczenia włókien kolagenu i elastyny, tym samym skóra napina się, likwiduje zmiany oraz ujędrnia. Laser Maximus wykorzystuje dwie technologię. Pierwsza z nich to fale radiowe, a druga aktywacja mięśni. Połączenie takich mechanizmów umożliwia szybkie usunięcie pomarańczowej skórki oraz wygładzenie struktury ciała.

Podobne technologię wykorzystuje urządzenie Pollogen Legend, z tym, że działa na wszystkie warstwy skóry, a jego dodatkową zaletą jest wyszczuplenie sylwetki.

Jak widać likwidacja cellulitu wcale nie musi oznaczać długoletniej walki. Wystarczy przeznaczyć niewielką ilość czasu i cieszyć się piękną skórą przez długi czas.

Umów darmową konsultację w sprawie cellulitu – zabiegi na cellulit SOPOT:

Clinica Cosmetologica Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 + = 58