Jak się pozbyć cellulitu?

cos

Z pewnością cellulit jest problemem wielu kobiet na całym świecie. Taka skórka pomarańczowa na ciele z pewnością nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Wiele kobiet zadaje sobie więc pytanie: jak się pozbyć cellulitu? Sposobów jest bardzo wiele, warto jednak poznać czym się one charakteryzują i które z zabiegów będą dla nas skuteczne.

Kremy antycellulitowe

Na rynku można dostać bardzo wiele kremów antycellulitowych. Warto jednak pamiętać o tym, że często są one w stanie zredukować widoczność cellulitu, a nie go trwale usunąć. Sprawdzają się one więc świetnie tylko w momencie, jeśli wspomagają samo leczenie cellulitu, a nie są jego głównym składnikiem.

Therma slim

Zabieg ten jest stosunkowo nowym sposobem walki z cellulitem. Technologia ta opiera się na fali radiowej monopolarnej. Wnika ona w głąb skóry i dociera do miejsc, a w którym rozpoczyna się gromadzenie komórek tłuszczowych i tam je usuwa. Efektywność samego zabiegu jest bardzo wysoka i pozwala na całkowite usunięcie cellulitu.

Body mix

Jeżeli chodzi o zabiegi na cellulit, to jednym ze skuteczniejszych jest Body mix. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wykorzystuje się w jego trakcie różne techniki walki z pomarańczową skórką. Laserowa redukcja cellulitu jest w tym przypadku połączona z masażem ciśnieniowego, krioterapią i fotostymulacją. Wszystko to jest zawarte w jednym urządzeniu. Już po kilku takich zabiegach cellulit może zostać trwale usunięty z powierzchni ciała.

Mezoterapia

Bardzo często wykonywanych zabiegiem i również stosunkowo niedrogim jest mezoterapia. W tym przypadku w miejsca występowania cellulitu wstrzykuje się substancje, które poprawiają krążenie lub przyspieszają spalanie tłuszczu. Mogą nimi być kofeina, rutyna czy wyciąg z karczocha. Warto pamiętać o tym, że skórka pomarańczowa jest warstwą tłuszczu. W tym przypadku konieczne jest wykonanie aż sześciu zabiegów. Pierwsze cztery należy wykonywać z zachowaniem tygodniowego odstępu. Z kolei dwa pozostałe powinny być wykonywane w odstępie czterech tygodniu. Dzięki mezoterapii usuwanie cellulitu przebiega skutecznie i bezboleśnie.

 

4 Comments

 1. icy

  Na mnie działa tylko wysiłek fizyczny. Żaden krem jeszcze nie podziałał, może nie trafiłam po prostu na taki..Może będę musiała w końcu skorzystać z jakiś zabiegów laserowych na cellulit.

 2. polina

  No wiadomka, że jak chce się dobrych efektów to trzeba zainwestować w porządnych zabieg usuwania cellulitu. Najlepiej taki zabieg jest wykonać w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Ja osobiście mogę polecić Clinica Cosmetologica. Aktualnie korzystam z ich oferty i jestem na 5 zabiegu. Dopiero teraz zaczynam zauważać efekty kuracji, warto wydać troszkę pieniędzy i odbyć przynajmniej z 6-8 zabiegów bo jak będzie mniej to nie wiem czy zauważymy efekty.

  1. dowrila432

   Wydaje mi się, że jedyną dobrą opcją na cellulit sa zabiegi laserowe. Zawsze możesz spróbować jakiś domowych sposobów. Słyszałam, że peeling kawowy jest dosyć skuteczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 1 =