Jak się pozbyć cellulitu?

cos
Jak się pozbyć cellulitu?
2 4

Z pewnością cellulit jest problemem wielu kobiet na całym świecie. Taka skórka pomarańczowa na ciele z pewnością nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Wiele kobiet zadaje sobie więc pytanie: jak się pozbyć cellulitu? Sposobów jest bardzo wiele, warto jednak poznać czym się one charakteryzują i które z zabiegów będą dla nas skuteczne.

Kremy antycellulitowe

Na rynku można dostać bardzo wiele kremów antycellulitowych. Warto jednak pamiętać o tym, że często są one w stanie zredukować widoczność cellulitu, a nie go trwale usunąć. Sprawdzają się one więc świetnie tylko w momencie, jeśli wspomagają samo leczenie cellulitu, a nie są jego głównym składnikiem.

Therma slim

Zabieg ten jest stosunkowo nowym sposobem walki z cellulitem. Technologia ta opiera się na fali radiowej monopolarnej. Wnika ona w głąb skóry i dociera do miejsc, a w którym rozpoczyna się gromadzenie komórek tłuszczowych i tam je usuwa. Efektywność samego zabiegu jest bardzo wysoka i pozwala na całkowite usunięcie cellulitu.

Body mix

Jeżeli chodzi o zabiegi na cellulit, to jednym ze skuteczniejszych jest Body mix. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wykorzystuje się w jego trakcie różne techniki walki z pomarańczową skórką. Laserowa redukcja cellulitu jest w tym przypadku połączona z masażem ciśnieniowego, krioterapią i fotostymulacją. Wszystko to jest zawarte w jednym urządzeniu. Już po kilku takich zabiegach cellulit może zostać trwale usunięty z powierzchni ciała.

Mezoterapia

Bardzo często wykonywanych zabiegiem i również stosunkowo niedrogim jest mezoterapia. W tym przypadku w miejsca występowania cellulitu wstrzykuje się substancje, które poprawiają krążenie lub przyspieszają spalanie tłuszczu. Mogą nimi być kofeina, rutyna czy wyciąg z karczocha. Warto pamiętać o tym, że skórka pomarańczowa jest warstwą tłuszczu. W tym przypadku konieczne jest wykonanie aż sześciu zabiegów. Pierwsze cztery należy wykonywać z zachowaniem tygodniowego odstępu. Z kolei dwa pozostałe powinny być wykonywane w odstępie czterech tygodniu. Dzięki mezoterapii usuwanie cellulitu przebiega skutecznie i bezboleśnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + = 23