Rumień na twarzy i jego przyczyny

cos

Rumień na twarzy to nic innego jak zaczerwienienie skóry. Pojawiać się one może na twarzy pod wpływem silnym emocji, stresu oraz innych czynników. Bywa okresowy lub ma charakter stały. Zazwyczaj towarzyszy mu także  silne pieczenie, a w niektórych przypadkach silny ból.

Eksperci uznają zaczerwienienie skóry w postaci rumienia na twarzy za zaburzenie skórne, które powinno być poddane leczeniu. Warto wiedzieć, że wyróżnia się kilka odmian rumienia twarzy. Dlatego też w celu ustalenia odpowiedniej formy terapii i leczenia tej choroby należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą – lekarzem dermatologiem. Zdecydowanie najlepsze efekty daje tzw. leczenie skojarzone.

Zaczerwienienie skóry twarzy w formie rumienia dobrze poddaje się masażowi, który działa w bezpośredni sposób na zmienioną chorobowo skórę. Masaże mają też za zadanie zmniejszyć zastój w naczyniach krwionośnych, który przyczynia się do utrwalenia rumienia. Masaż tego rodzaju powinien wykonać doświadczony kosmetolog. Nie ma także przeciwwskazań do zastosowania specjalnego makijażu maskującego nieestetyczne zaczerwienienie na twarzy. Jednak powinno to odbyć się w gabinecie kosmetycznym pod okiem fachowca. Masaże można później wykonywać także samodzielnie w swoim domu, oczywiście po przeszkoleniu przez kosmetologa. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także zabiegi laserowe wykonywane przy pomocy różnego rodzaju laserów np. barwnikowych. Są one nieinwazyjne, bezbolesne oraz całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 + = 64