Rumień – skuteczne zabiegi na jego zwalczenie

cos

Twarz to nasza wizytówka. Emocje, mimika, makijaż – to wszystko dziś ma dla każdego pierwszorzędne znaczenie. Są jednak choroby, których faktu posiadania często nie jesteśmy nawet świadomi. Dziej się tak, ponieważ ich objawy bardzo łatwo pomylić z nieszkodliwymi przypadłościami. Do takich chorób bez wątpienia zalicza się rumień twarzy. Objawami przypomina niepozorne rumieńce ma jednak o wiele groźniejsze dla zdrowia skutki oraz fundamenty. Jak wygląda rumień i jak odróżnić go od zwykłego rumieńca?

Rumień i rumieniec – różnicetrądzik różowaty - przed i po

Podstawową różnicą miedzy rumieniem a rumieńcem jest intensywność oraz trwałość objawów. Rumieńce zwyczajowo ustępują krótko po pojawieniu się, rumień utrzymuje się długo, a jego dodatkowe objawy takie jak pieczenie czy wyraźnie widoczne opuchnięte naczynka, trudno przeoczyć. Rumień na twarzy poza typowymi objawami bólowymi jest też sporą wadą natury estetycznej. Jest to spory problem zwłaszcza dla kobiet. Popękane naczynka oraz opuchliznę trudno ukryć pod makijażem a dodatkowe pieczenie jeszcze bardziej potęguje to uczucie. Rumień u dorosłych można jednak łatwo i co najważniejsze skutecznie wyleczyć. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów z użyciem specjalistycznych laserów, których działanie trwale usunie rumień na policzkach oraz innych rejonach twarzy.

Przeczytaj jak skutecznie pozbyć się rumienia – http://drkonczalska.pl/arts/jak-skutecznie-wyleczyc-rumien/

Czym leczyć rumień na skórze?

Tak jak napisaliśmy wyżej, na ratunek naszej skórze z rumieniem przychodzą najnowsze technologie ( https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/ ) . Światło lasera doskonale radzi sobie z rumieniem bez względu na wiek oraz płeć pacjenta. Urządzenia stosowane do leczenia są w 100% bezpieczne oraz bezinwazyjne. Wiązka światła jest tak dobrana aby zwalczać problem u źródła nie czyniąc poza tym żadnych szkód oraz nie powodując żadnych efektów ubocznych. Do leczenia choroby jaką jest rumień twarzy wykorzystuje się takie urządzenia jak:

 • Qudrostar Pro Yellow
 • Varilite 532 nm oraz Varilite 94 nm
 • Harmony XL pro Dye-VL

Działanie tych urządzeń zostało dokładnie przebadane, oraz jest całkowicie bezpieczne. A ich najwyższa skuteczność niejednokrotnie została potwierdzona sukcesami leczniczymi. Niestety ze względu na fakt, że rumień często mylony jest z rumieńcem, wiele osób próbuje samodzielnie leczyć się z tej poważnej bądź co bądź choroby. Takie zachowanie może mieć katastrofalne skutki dla cery oraz prowadzić do licznych wyjątkowo nieprzyjemnych powikłań! Tylko wysoko wyspecjalizowany sprzęt obsługiwany przez najwyższej klasy specjalistów da gwarancję bezpieczeństwa oraz 100% skuteczności leczenia rumienia. Nie ryzykuj i już dziś umów się na pierwszą wizytę konsultacyjną!

6 Comments

 1. crused

  Dobrze, że podkreśliliście różnice pomiędzy rumieniem, a rumieńcem. Wiele osób myli te schorzenia ze sobą, a leczenie trochę różni się w obydwóch. Rumień wymaga zabiegu w gabinecie.

 2. mysiula3

  Teraz zaczynam rozumieć czemu ta wysypka nie chce zejść… Leczenie rumienie przebiega inaczej… Boję się tylko kosztów leczenie – wiek ktoś ile to kosztuje?

  1. zabek

   Nie ma co się bać. Leczenie zabiegowe rumienia na twarzy nie jest aż takie drogie jak niektórzy myślą. Nawet jeżeli nie masz góry pieniędzy to raczej Cię stać, a i tak pewnie chętnie rozbiją Ci to na mniejsze raty 😉

 3. tutajtuptajez

  Dobrze wiedzieć, że medycyna idzie cały czas do przodu i są dla dostępnego zabiegi na zwalczanie rumienia na twarzy. Z tego co wiem, to ta wysypka lubi wracać jak bumerang 😉

  1. przekombinator

   Myślę, że nie ma co się kierować, że kiedyś to było to, a tamto, bo nauka idzie do przodu. Kremy na rumień z reguły są mało skuteczne i rzadko leczą chorobę w całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − = 63