Problematyczna cera palacza i zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

cos
Problematyczna cera palacza i zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?
4 5

Zmarszczki palacza spędzają sen z powiek wielu kobietom palącym papierosy. Zachęcone szeroką ofertą gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej chętnie korzystają z bezinwazyjnych i inwazyjnych metod usuwania tych szpecących mankamentów. Warto zaznaczyć, że nawet, gdy zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg likwidujący zmarszczki i osiągniemy satysfakcjonujące rezultaty, należy rozstać się z tym wyjątkowo niezdrowym nałogiem, aby podtrzymać efekt na dłużej. Zmarszczki są bowiem efektem produkcji niewystarczającej ilości kolagenu przez nasz organizm. Palenie niszczy włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry, a także w znacznym stopniu obniża poziom witaminy C potrzebnej organizmowi między innymi do wytwarzania tego białka w organizmie.

Zmarszczki pod oczami dotykają już bardzo młodych kobiet poniżej trzydziestego roku życia. Najczęściej sięgają one po różnego rodzaju drogeryjne specyfiki, które bardzo rzadko okazują się skuteczne. Jeśli jesteśmy zainteresowani delikatnymi, bezinwazyjnymi metodami, możemy wybrać się do dermatologa, który wypisze nam receptę na specjalne leki oparte na retinoidach, czyli pochodnych witaminy A. Często kuracja nie przynosi pożądanych efektów, a w klinikach medycyny estetycznej można skorzystać z różnego rodzaju zastrzyków wypełniających. Najczęściej spotykanym jest zastrzyk z kwasu botoksu, czyli toksyny botulinowej. Sprawia ona, że mięśnie zostają w pewnym stopniu unieruchomione, a zmarszczki wokół oczu, zwane potocznie kurzymi łapkami, znikają na okres pięciu, sześciu miesięcy. Zabieg nie jest bolesny ani kosztowny, bowiem jego cena waha się od 300 do 500 zł, jednak aby utrzymać efekt, należy go powtarzać.

Jeśli te metody nie okażą wystarczające, wybrane przez nas na zmarszczki pod oczami zabiegi, mogą być znacznie bardziej inwazyjne. Lifting to znana i polecana kuracja – może odbyć się za pomocą fal radiowych (tak zwana metoda Thermage), jak i interwencji chirurga. W pierwszym przypadku wybrane partie skóry są podgrzewane do temperatury 50-60 stopni, co pobudza tkanki do naturalnej produkcji kolagenu. Chociaż ten proces trwa nawet pół roku, efekty są bardzo widoczne. Warto dodać, że jest to również świetna metoda na zmarszczki wokół ust. Natomiast zabieg chirurgiczny dużo szybciej przyniesie odpowiednie rezultaty, bowiem polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu, poprzez nacięcie dolnej powieki pod linią rzęs. Jest to tak zwana blepharoplastyka. Proces gojenia trwa do trzech miesięcy, jednak efekt jest naprawdę trwały, bowiem raz usunięty chirurgicznie tłuszcz już więcej się nie pojawi.

 

5 Comments

  1. Roksana

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się jaki zabieg na zmarszczki wybrać, podobno lifting jest najskuteczniejszy. Ja jak na razie używam kremów ale chciałabym zobaczyć większe efekty, dlatego prawdopodobnie skorzystam z liftingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 − = 55