Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jako źródło drugiej młodości

cos
Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jako źródło drugiej młodości
33 5

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest popularną alternatywą botoksu. Wiele kobiet chętnie stosuje kwas hialuronowy na zmarszczki, gdyż jest zabiegiem nieinwazyjnym, który w przeciwieństwie do innych nieinwazyjnych zabiegów pozwala uzyskać natychmiastowe efekty. Po zabiegu można cieszyć się świeżym i młodym wyglądem skóry, która ponadto ulega rewitalizacji.

Kwas hialuronowy na zmarszczki – odmłodzona twarz

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest przydatne w likwidacji wielu typów zmarszczek. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu warto zasięgnąć opinii dermatologa. W prawdzie jest to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, jednak każda skóra jest inna i dobrze jest skonsultować się z lekarzem, który wyrazi fachową opinię. Na twarzy bardzo popularne jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Nierzadko wykonuje się wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny. Nie należy się go obawiać tak, jak składników chemicznych, które występują w wielu kosmetykach. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Z wiekiem stopień nawilżenia spada, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek i wiotczeniem skóry. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wyrównaniu jego braków w skórze. Dzięki temu, skóra odzyska swój młodzieńczy koloryt i nawilżenie. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego. Na około pół godziny przed rozpoczęciem skórę znieczula się miejscowo specjalnym kremem. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu go w odpowiednie miejsce na skórze przy użyciu tępo zakończonej igły, która nie ingeruje w nerwy i naczynia. Po zabiegu zazwyczaj odczuwa się rozpychanie pod skórą. Jest to spowodowane właściwościami higroskopijnymi kwasu hialuronowego – do jednej cząsteczki kwasu przyłącza się nawet kilkadziesiąt cząsteczek wody. Efektem jest pęcznienie żelu i podniesienie skóry. Na koniec lekarz, wykonujący zabieg, modeluje skórę, tak by uzyskać jak najlepszy, naturalnie wyglądający efekt.

Jak dbać o skórę po zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Chociaż wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowe, widoczne efekty, trzeba pamiętać o tym, że należy stosować się do zaleceń po zabiegu. Dla świeżo odmłodzonej skóry niekorzystne są wszelkie wahania temperatury. Jeżeli wykonuje się zabieg zimą być może rozsądnym będzie dwudniowy urlop, gdyż przechodzenie z temperatur ujemnych do ogrzewanych pomieszczeń może zaszkodzić efektom zabiegu. Od 48 godzin do nawet dwóch tygodni po zabiegu należy zrezygnować z łaźni parowych i solarium. Ponadto pod żadnym pozorem nie można dotykać miejsca, w którym wykonano wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Niektórzy mają skłonność do dotykania swojej twarzy, ale trzeba się powstrzymać, gdyż przez jakiś czas po zabiegu konieczna jest szczególna czystość. Kolejnym wskazaniem jest unikanie zbyt ekspresyjnej mimiki twarzy przez dwa dni po zabiegu. Przez trzy dni należy odmówić sobie zbyt forsownych ćwiczeń. Do 4 tygodni po ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym laseroterapia jest zabroniona. Osoby, które nie mogą obyć się bez makijażu muszą znieść jeden dzień bez nakładania go na twarz.

Po więcej informacji zapraszamy także na https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 + = 84