Niezawodne sposoby na cellulit

cos
5.0
04

Kobiety zarówno w czasie menopauzy, jak również już po jej przejściu, są szczególnie narażone na wiele dolegliwości. Ta szczególna wrażliwość wynika z tego, że ich organizm bardzo się zmienia podczas przekwitania. Niektóre hormony przestają być przez niego produkowane, za to innych przybywa. Wszystko to sprawia, że dochodzi w organizmie do wielu negatywnych zjawisk. Jednym z takich zjawisk jest szybka utrata elastyczności skóry, która prowadzi do pomarańczowej skórki. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym redukcja cellulitu jest możliwa!

Brak elastyczności skóry – cellulit

Jeśli chodzi o brak elastyczności skóry, to bezpośrednią ich przyczyną jest nieprawidłowa struktura włókien kolagenowych, które są jednym z budulców skóry. Nieprawidłowa ich struktura jest jedną z konsekwencji wspomnianych wcześniej zmian hormonalnych. Ponadto, oprócz tego, iż skóra u kobiet w czasie menopauzy i po jej zakończeniu nie jest elastyczna, pojawiają się często również inne problemy. W parze z nieelastyczną skórą idzie często jej pofałdowanie. Spowodowane jest ono obecnością tłuszczu pod skórą. W zasadzie, każdy ma pewne ilości tłuszczu pod skórą. Jednakże, u kobiet po menopauzie często jest on nieodpowiednio rozmieszczony, i to właśnie skutkuje powstaniem fałd skórnych.

Najlepszy krem antycellulitowy – jak wybrać?

Wszystkie opisane powyżej objawy świadczą o pojawieniu się cellulitu i są argumentem za tym, aby jak najszybciej wybrać się do sklepu i zakupić krem na cellulit. Rzecz jasna, serum na cellulit to pierwszy środek po jaki trzeba sięgnąć, gdy mamy do czynienia ze skórką pomarańczową.

Warto przede wszystkim dokładnie czytać składy produktów, które zamierzamy zastosować na skórę. Należy pamiętać, że na pierwszym miejscu znajdują się takie składniki, których użyto najwięcej. Nie powinny się tam znaleźć takie substancje, jak:

 • alkohole,
 • parabeny,
 • sztuczne barwniki,
 • silne substancje zapachowe.

Dlatego należy postawić na krem antycellulitowy, który ma naturalny skład – tak jak np. Vialise. Naturalne wyciągi z roślin, zawartość kofeiny i olejków to gwarancja wygranej walki z cellulitem. Specjalna formuła łączy się z odpowiednią konsystencją serum, które nawilża i ujędrnia skórę, dostarczając wielu niezbędnych substancji odżywczych. Vialise nie wchłania się zbyt szybko, dlatego jest to idealny krem antycellulitowy do masażu.

Skórka pomarańczowa – metody zaradcze

Skórka pomarańczowa brzmi dosyć zachęcająco, jednak jest to tylko alternatywna nazwa, jakiej zaczęto używać w odniesieniu do cellulitu. Tak więc skórka pomarańczowa nie jest wcale niczym pożądanym, wręcz przeciwnie, każda kobieta walczy z nią ze wszystkich sił. Jak zwalczyć cellulit w domu?

Na cellulit zabiegi wykonywane w domu pomogą tylko wtedy, jeśli będą robione systematycznie. Jak już wcześniej wspomniano, dobrym sposobem na jędrność skóry jest serum na cellulit. Jednakże, nie jest to jedyny sposób. O tym,Vialise - naturalny kosmetyk na cellulit jak pozbyć się cellulitu nie decyduje jedynie rodzaj kosmetyku, ale też sposób jego nakładania. Rzecz jasna, można wsmarować go tak samo jak wsmarowuje się każdy inny balsam czy krem. Jednak ten sposób użycia nie gwarantuje maksymalnej skuteczności kremu na cellulit. Wydaje się, że o wiele lepiej jest, jeśli krem na cellulit towarzyszy nam nieustannie podczas wykonywania masażu skóry.

Jeśli chodzi o masaż, to istnieje wiele jego rodzajów, które mogą nam pomóc, gdy mamy problem ze skórką pomarańczową. Nie każdy masaż można wykonywać samodzielnie. Co prawda raczej trudno zrobić sobie krzywdę, masując skórę, jednak wykonanie niektórych masaży wymaga doświadczenia. Samodzielnie można na przykład regularnie pocierać skórę szczotką, szorstką rękawicą czy masażerem. Pobudzenie mikrokrążenia krwi umożliwi dotarcie specyfiku do głębokich warstw skóry i tym samym skuteczniejsze działanie – cellulit na udach czy pośladkach zmniejszy się do minimum a nawet bezpowrotnie zniknie. Dokładając inne aspekty – takie jak dieta na cellulit czy ćwiczenia na cellulit, możemy odnieść sukces w walce z pomarańczową skórką.

5 Comments

  1. zombie

   Kurcze, jest bardzo dużo propozycji.
   Na przykłąd ja byłam na endermologii. To jest taki specjalny masaż urządzeniem z takim rolkami. I nie boli i fajne są efekty. Są też masaże próżniowe. To takie jedne z lepszych metod na cellulit, z tych tańszych.

  1. Julka

   Niby tak, ponieważ wtedy masz pobudzone mikrokrążenie i składniki wnikną głębiej. Np. z vialise zauważyłam, ze jeśli go wmasowuje w skore, a nie wklepuje, redukcja cellulitu przebiega szybciej. Może nie doczytałaś artykułu do końca ale piszą o tym: „Pobudzenie mikrokrążenia krwi umożliwi dotarcie specyfiku do głębokich warstw skóry i tym samym skuteczniejsze działanie „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 47 = 53