Nawilżenie i regeneracja skóry twarzy

cos
Nawilżenie i regeneracja skóry twarzy
44 5

Sucha skóra szybciej ulega procesom starzenia. Dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie wcześniej, opóźniając tym samym samo starzenie się. Warto wiedzieć jak nawilżyć twarz, aby efekt był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Nawilżenie twarzy poprawia jej wygląd, powoduje, że jej odcień jest jaśniejszy, a skóra wygląda świeżo i zdrowo. W dalszej perspektywie zabiegi nawilżające na twarz zapobiegają procesom starzenia.


Wiele z klinik oferuje profesjonalne i sprawdzone metody pomagające nawilżyć twarz.  Poniżej znajdziemy kilka propozycji na to, jak to zrobić.

Zabieg – Dermapen / Mezopen.

Mezoterapia Dermapen / Mezopen polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry substancji aktywnych. Substancje te są dobierane indywidualnie do potrzeb cery danego pacjenta. Dużą zaletą jest to, że abieg ten to nie tylko nawilżenie, ale również regeneracja skóry twarzy. Efekt ten otrzymujemy poprzez mechaniczną stymulację.

Zabieg Geneo +

Zabieg Geneo + zalecany jest osobom, którym bardzo zależy na natychmiastowym rezultacie. Zabieg jest nieinwazyjny, a po opuszczeniu gabinetu nie jest ani podrażniona, ani zaczerwieniona. Geneo + można wykonać w wersji NeoRevive, czyli nawilżająco – regenerującej.  Zatem jeśli potrzebujemy taki zabieg nawilżający na twarz, który sprawi, że skóra naszej twarzy od razu stanie się lepiej nawilżona, rozświetlona i o ładnym kolorycie, ten zabieg jest jak najbardziej godny polecenia.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to również zarówno nawilżenie jak i regeneracja skóry. Na czym polega zabieg ultradźwięków? Otóż na skórę aplikuje się specjalnie dobraną ampułkę z serum, którą następnie poddaje się działaniu ultradźwięków. Dzięki takiemu działaniu składniki skutecznie wnikają w głąb skóry.

Masaż twarzy

Podstawowy masaż twarzy możemy wykonywać sami w domu. Nie możemy zapominać, że aby efekty były długotrwałe, należy powtarzać masaż codziennie. Możemy to robić na przykład podczas wykonywania takich czynności jak aplikacja kremu, zmywanie makijażu czy podstawowa pielęgnacja skóry twarzy, którą wykonujemy każdego dnia. Warto również skorzystać ze specjalistycznych gabinetów medycyny estetycznej jak np. https://clinicacosmetologica.pl/zabiegi-na-twarz/nawilzajace/. W takim gabinecie będziemy mieli dostęp do specjalistycznej aparatury. Sam masaż będzie wykonywany przez personel wyszkolony specjalnie do takich zadań, dlatego i efekt będzie dużo lepszy, niż nasze samodzielne i amatorskie masaże. Dobrze wykonany masaż twarzy nie tylko usprawnia wchłanianie się kosmetyków, ale również pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo. Masaż nie cofnie co prawda wszystkich niekorzystnych zmian, ale naprawdę może zdziałać cuda. W masażach odmładzających wykorzystuje się na przykład technikę refleksologicznego ucisku określonych punktów, które łączy się z oklepywaniem.

Skorzystaj także z darmowych konsultacji w Clinica Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 1