Metody leczenia trądziku różowatego

cos

Trądzik różowaty jest problemem dotykającym zarówno osoby w wieku dojrzewanie, wtedy kiedy pojawia się nadmiar hormonów. Jak również osoby w okresie menopauzy. Trądzik u dorosłych jest więc powszechnym problemem. Aczkolwiek czerwone plamy na twarzy nie są  wyłącznie przypisane kobietom. Bowiem wypryski na twarzy dotykają również mężczyzn. Natomiast jeżeli trądzik różowaty pojawi się u mężczyzny, to choroba ta może przebiegać bardzo drastycznie. Czerwona twarz ma duży związek ze zmianami atmosferycznymi, jak również z czynnikami genetycznymi oraz stresem.

Trądzik różowaty początki

We wczesnym stadium tej choroby pojawiają się pojedyncze krosty i bruzdy, w szczególności, w okolicy czoła, jak również pojedyncze przebarwienia, które po krótkim czasie mogą zniknąć. Oczywiście zmian takich nie należy lekceważyć, gdyż jest to sygnał od naszego organizmu, iż dzieje się z nim coś niepokojącego. W związku z czym należy udać się do dermatologa w celu uniknięcia późniejszych powikłań, które mogą z takich zmian wyniknąć. – sprawdź więcej tutaj: http://migdalki.net.pl/artykuly/leczyc-tradzik-rozowaty/.

Trądzik różowaty leczenie

Sposób leczenia trądziku różowatego jest uzależniony od stadium oraz nasilenia choroby. W związku z czym bardzo istotna jest wczesna profilaktyka. Gdyż pierwsze objawy trądziku różowatego mogą pojawić się już na kilka lat przed pojawieniem się stałych zmian na twarzy. W związku z czym zaleca się:

 • – unikanie wysokich temperatur, takich jak sauna, bądź solarium
 • – ograniczenie spożywania dużych ilości alkoholu
 • – unikanie ostrych przypraw
 • – również mycie twarzy powinno zostać ograniczone do maksymalnie dwóch razy dziennie

Trądzik różowaty możemy leczyć zarówno domowymi sposobami, jak również zabiegami kosmetycznymi. Do domowych sposobów zalicza się przemywanie twarzy rumiankiem, bądź olejkiem lawendowym. Natomiast do zabiegów zalicza się przede wszystkim laseroterapię. Laseroterapia pomaga skutecznie pozbyć się zmian skórnych występujących na twarzy. Jest to metoda bezinwazyjna oraz w pełni bezpieczna, nie powodująca żadnych powikłań dla skóry twarzy.

4 Comments

 1. yola332

  Mi udało się po wielu niepowodzeniach usunąć trądzik w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica gdzie odbyłam zabieg laserem VeriLite. Urządzenie potrafi zdziałać cuda. Już nie muszę się wstydzić pokazywać twarzy. Jestem teraz pewniejsza siebie. Trądzik zniknął bezpowrotnie.

 2. małaKluska

  A mi kurcze jakoś nie nie pomaga. Lasery, kremy i inne sposoby nie dają rezultatów. Trądzik na twarzy mam dosyć spory i jest dla mnie naprawdę bardzo uciążliwy w codziennym życiu. Już nie wiem co robić. Mam nadzieję, że niedługo wynajdą jakoś nową ciekawą metodę walki z tym dziadostwem, która na mnie zadziała.

  1. nowin@

   To może połącz wszystkie te metody ze sobą, czyli zmień dietę na zdrową, unikaj papierosów, alko, idź na zabieg laserowy ( na kilka zabiegów ) i smaruj się kremami. Takie combo na pewno coś pomoże :d tylko trzeba być wytrwałym.

 3. Sama999

  Ciekawy artykuł na temat trądziku różowatego. Krótko, konkretnie i na temat bez zbędnego biadolenia jak to się mówi. Będę musiała pomyśleć nad takim zabiegiem laserowy. Z tego co widzę ma bardzo pozytywne opinie i odmienił on życie wielu ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 4