Manicure – klasyczny czy biologiczny?

cos

Kobieta, które chce uzyskać naturalny, estetyczny wygląd paznokci, staje przed trudnym dylematem – jaki zabieg pielęgnacyjny wybrać? Są dwie możliwości. Można zdecydować się na znany wszystkim i sprawdzony manicure klasyczny albo manicure biologiczny. 

Czym jest manicure klasyczny?

Jest to zabieg stosunkowo krótki, biorąc pod uwagę, że wystarczy powtarzać go dwa razy w miesiącu, by paznokcie naturalne prezentowały się w przyzwoity sposób. Wbrew obiegowej opinii, manicure klasyczny nie polega tylko na pomalowaniu paznokci na kolor imitujący naturalny odcień płytki. W rzeczywistości zabieg ten nie ma na celu jedynie upiększenia płytki. Manicure klasyczny służy pielęgnacji i odżywieniu całej dłoni. Kosmetyczka wykonująca ten zabieg usuwa nachodzące na paznokcie skórki, reguluje kształt paznokci, tak, żeby nie wrastały one w skórę, oraz dba o to, by nawilżyć dłonie. Malowanie paznokci jest dopiero końcowym etapem całej procedury, dla wielu przypominającej rytuał – wiele z nas poświęca się szczególnie, aby mieć świetnie wyglądające paznokcie.

Manicure biologiczny – bardziej naturalny

Czym w takim razie różni się manicure biologiczny? Jest to również zabieg mający na celu zadbanie o zdrowie skóry i paznokci. Wykonując go, korzysta się jednak z nieco innych metod. Zwolennicy tego sposobu stawiają przede wszystkim na naturalność, dlatego też rezygnują z wykorzystywania jakichkolwiek metalowych narzędzi. Wymagane przez manicure klasyczny metalowe cążki czy nożyczki, w przypadku manicure’u biologicznego nie znajdują żadnego zastosowania. Zastępuje się je drewnianymi patyczkami do podważania skórek, płynem zmiękczającym oraz szklanym pilniczkiem, chroniącym płytkę przez rozdwajaniem. Zabieg ten gwarantuje zdrowe dłonie i paznokcie oraz zapobiega zadzieraniu się skórek wokół płytki, co wygląda bardzo nieatrakcyjnie. Każda kobieta, która od lat boryka się z przykrym problemem zarastających skórek paznokci, powinna wypróbować manicure biologiczny, by raz na zawsze uporać się z tą niedogodnością.

Potrzebujesz zabiegu na twarz i ciało? Przyjdź do salonu w Gdyni na darmowe konsultacje!

Specjaliści z zakresu kosmetologii pomogą ci dobrać zabieg idealny dla Twojej skóry! Zadzwoń, napisz lub przyjdź, by dowiedzieć się więcej:

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − = 17