Łupież pstry – domowe sposoby leczenia

cos

Na wstępie warto zaznaczyć, że leczenie łupieżu pstrego, tak farmakologicznymi, jak i domowymi sposobami, bywa czasochłonne i na efekty trzeba długo poczekać. W przypadku domowych sposobów kurację należy stosować aż do całkowitego zniknięcia objawów. Łupież pstry domowe sposoby na niego stanowią skuteczną formę profilaktyki, gdyż sama choroba ma tendencję do nawracania.

Skuteczność domowego leczenia choroby polega na doborze produktów o naturalnym działaniu przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym oraz ograniczającym łojotok (to tłuszcz wydzielany przez naszą skórę stanowi pożywkę dla drożdżaków wywołujących łupież pstry).

Domowe sposoby leczenie łupieżu pstrego

ocet jabłkowy — stosuje się go na dwa sposoby: jako okłady oraz doustnie. Do okładów należy lekko rozcieńczyć ocet. Doustnie najlepiej jest go przyjmować wraz z naparem z rumianku w proporcjach 1:1,
soda oczyszczona — wciera się ją w miejsca chorobowo zmienione,
jogurt — jest skuteczny zarówno w formie okładów, jak i przy doustnym przyjmowaniu,
pasta z kurkumy — najlepsze efekty przynosi przy codziennym stosowaniu. Do zagotowanej 1 szklanki wody należy dodać 3-4 łyżeczki kurkumy i 1/4 łyżeczki pieprzu, całość gotuje się przez 8 minut,
pasta czosnkowa — pastę przygotowuje się ze świeżo wyciśniętego czosnku. Okłady stosuje się na miejsca zmienione chorobowo. Jest szczególnie przydatna, gdy zmianom towarzyszy uczucie świądu.

Należy pamiętać, że łupież pstry leczenie domowymi sposobami skutek odnosi jedynie przy regularnym stosowaniu. Kurację Pityver.pl należy powtarzać zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu.

Warto również pamiętać o takich elementach jak higiena osobista oraz odpowiednia dieta. Stosując gąbki oraz myjki w trakcie mycia pomagamy się pozbywać patogenów gnieżdżących się na skórze. Nie można również zapominać o częstym praniu ubrań, pościeli oraz ręczników w gorącej wodzie. Właściwe odżywianie stymuluje nasz układ odpornościowy, szczególnie gdy przyjmuje się duże ilości naturalnych probiotyków (takich jak: jogurty, kefiry, kiszone ogórki, kwas chlebowy).

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 + = 66