Kłykciny kończyste – HPV to nie błahostka

cos

Kłykciny kończyste nie są błahostką i nie można tej choroby absolutnie bagatelizować. Schorzeniu temu sprzyja intensywne życie seksualne oraz częste zmiany partnerów. Żyjemy szybko, szybko uprawiamy seks i mamy problemy. Nie jest to bynajmniej dobra sytuacja dla żadnej osoby. Seks powinien być bezpieczny i kojarzyć się z przyjemnością, a nie problemami, chorobami, wizytami u dermatologa oraz drogim leczeniem. Jeśli zdiagnozujemy u siebie problemy z kłykcinami to trzeba wybrać się do wenerologa i zrobić badanie na HPV.

Szybka diagnoza to szybkie leczenie, zależność prosta oraz oczywista. Wirus brodawczaka ludzkiego wywołuje to schorzenie. Jeśli nie będziemy leczyć tego schorzenia to możemy doczekać się nowotworu, a w efekcie długotrwałego leczenia lub śmierci. Choroba ma bardzo zróżnicowany przebieg – czasami latami nie daje objawów, a nieraz już miesiąc po zarażeniu daje o sobie znać. Test można wykonać samodzielnie, szukając strony e-wenerolog i tam zamawiając to badanie. Test dociera do adresata dzięki firmie kurierskiej, a jego wykonanie jest banalnie łatwe. Prosta instrukcja pozwala samodzielnie przeprowadzić ten test. Jeśli jego wynik będzie pozytywny, wówczas należy wybrać się do lekarza dermatologa lub wenerologa.

U kobiet kłykciny pojawiają się w okolicach pochwy, u mężczyzn atakują prącie oraz jego okolice. Homoseksualiści nieraz cierpią na kłykciny odbytu. Szczególnie niebezpieczne są kłykciny u kobiet w ciąży, ponieważ mogą one zarazić także dziecko. Warto wiedzieć, że kłykciny u dzieci pojawiają się często z powodu niskiej dbałości o higienę intymną, a nie z uwagi na podjęcie współżycia płciowego z zakażoną osobą. U dorosłych kłykciny nieraz pojawiają się już trzy tygodnie po zarażeniu, ale nieraz są bezobjawowe i ujawniają się po kilku latach. Nieleczone kłykciny kończyste to prosta droga do ciężkich schorzeń i śmierci. U kobiet kłykciny rozrastają się bardzo szybko i potrafią przesłonić wejście do pochwy. U mężczyzn narośle są o wiele mniejsze i miękkie. Czasami są to różowe wykwity, nieraz niewielkie narośle, czasami kłykciny przybierają postać nieestetycznego kalafiora, którego każdy chce się pozbyć. Specjaliści oceniają, że na kłykciny cierpi połowa osób współżyjących płciowo, a jeden kontakt z osobą zarażoną tym schorzeniem prowadzi do zarażenia. Czasami wystarczy wykąpać się z osobą zarażoną, aby zachorować na kłykciny. Higiena jest bardzo ważna, ponieważ dzieci chorują na kłykciny z uwagi na nieprzestrzeganie higieny.

Więcej: http://hpvwirus.pl/

Jak leczyć kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste leczy się interferonem alfa, kremem stosowanym miejscowo i bardzo pomocnym, Można stosować laseroterapię albo krioterapię. Stosowanie laseroterapii leczy chorobę i ogranicza jej nawrót do 12 procent przypadków. Leczenie zimnem również jest bardzo skuteczne.

Choroba atakuje coraz częściej osoby w wieku poniżej 22 roku życia, dlatego warto stosować szczepionkę. Mogą z niej korzystać dziewczynki poniżej 12 roku życia. Medykament ten jest refundowany.

Podsumowując, kłykciny kończyste są problemem kobiet i mężczyzn, czasami chorują na nie dzieci. Każda osoba podejmująca współżycie z wieloma osobami powinna obserwować organizm i podjąć leczenie natychmiast po zdiagnozowaniu tego problemu. Zdrowie jest bezcenne, a kłykciny potrafią uprzykrzyć życie w sposób wyjątkowy.

Więcej na temat chorób wenerologicznych przeczytasz na stronie: http://portaldermatologiczny.pl/choroby-weneryczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 43 = 47