Jak zredukować pzyczyny łysienia? Zabiegi estetyczne

cos

Czy wypadające włosy mogą doprowadzić do łysienia? Kiedy jest najlepszy czas na działanie i zahamowanie problemu? Odpowiedzi na te pytania przynosi trychologia – specjalizacja, w której choroby skóry głowy oraz włosów są priorytetowe. Wszyscy wiedzą, że nadmierne wypadanie włosów niekorzystnie wpływa na wizerunek i samopoczucie. Jak temu zaradzić? Jak wzmocnić włosy i pielęgnować skórę głowy?

TRICHOGRAM I TRICHOSKOPIA

Przy diagnostyce łysienia ważne jest rozpoznanie przyczyny. Przyczyny łysienia są różnorodne, dlatego zaleca się przeprowadzenie profesjonalnych badań. Badanie włosów nazywane jest trichogramem lub trichoskopią. Trichogram polega na pobraniu włosów, których cebulki analizowane są pod mikroskopem w laboratorium. Trichoskopia odbywa się z kolei przy użyciu dermatoskopu – urządzenia pozwalającego na obejrzenie skóry w znacznym powiększeniu. W tym samym czasie wykonuje się zdjęcia, również przekazywane do laboratorium. Po upływie około 30 dni dostępne są już wyniki, po których można wdrożyć konkretne leczenie- im szybciej, tym lepiej. Następnie jesteśmy gotowi na zabieg u trychologa.

WYPADANIE WŁOSÓW – PRZYCZYNY, KTÓRYCH NIE WIDAĆ

Przyczyny wypadania włosów leżą zarówno w niezależnych od człowieka czynnikach, jak i tych, na które ma spory wpływ. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i obniżenie poziomu stresu zdecydowanie pomaga w redukcji powolnego i pierwszego łysienia. Jeśli jednak problem nie ustępuje, może okazać się, że dolegliwości mają podłoże genetyczne. Innymi przyczynami są:

  • Choroby nowotworowe, w tym nowotwory skóry.
  • Kuracje hormonalne.
  • Atopowe zapalenie skóry i stany zapalne.
  • Infekcje wirusowe i grzybiczne.
  • Nieleczone infekcje bakteryjne.
łysienie plackowate
Kobieta z problemem łysienia głowy

ŁYSIENIE – RODZAJE

Na podstawie wielu badań i doświadczeń różnych ludzi wyróżniono kilka typów łysienia. Są to:

  • Łysienie plackowate – charakterystyczne dla mężczyzn, włosy na głowie wypadają tak, że zostawiają owalne kształty.
  • Łysienie androgenowe – część linii włosów przy skroni ulega wycofaniu.
  • Łysienie bliznowaciejące – część linii włosów przy ciemieniu ulega wypadaniu.
  • Łysienie polekowe – wskutek stosowania antybiotyków, chemioterapii lub antykoncepcji następuje równomierne wypadanie włosów.

ZABIEGI NA ŁYSIENIE

O tym co na wypadanie włosów pomaga bezpiecznie i szybko, wiedzą najlepiej doświadczeni pacjenci kliniki medycznej oraz lekarze. Zdaniem jednego z nich:

Poddanie się metodom współczesnej medycyny estetycznej to inwestycja na lata. Jeden z zabiegów – Kriomasaż Cryo-S – powoduje ochłodzenie skóry głowy na taką wartość temperatury, że następuje regeneracja komórek włosów. Łysienie przestaje być problemem.

– mówi doświadczony trycholog.

Proponowane zabiegi (wykonywane przykładowo w https://www.trojmiasto.pl/drTrycholog-Gdynia-o80012.html) skoncentrowane są więc zawsze na tym, żeby poprzez działanie podskórne odżywić komórki i zahamować wypadanie włosów. Dostarczenie odpowiednich substancji – np. koktajlów odżywczych lub osocza bogatopłytkowego powoduje jednocześnie porost nowych włosów. Ważnym i polecanym zabiegiem jest mezoterapia skóry głowy. W zależności od konsultacji i zdania trychologów, mezoterapia może mieć formę igłową lub skorzystać z działania fal elektrycznych. To właśnie m.in. ten zabieg umożliwia skuteczne dostarczenie wartości odżywczych.

PRZECIWWSKAZANIA

Zabiegi wykonywane przez trychologa nie powinny być stosowane u osób chorujących i przyjmujących antybiotyki. Wyklucza się nie tylko choroby skóry, ale także krwi i układu odpornościowego. Zagrożenie i ryzyko powikłań rośnie także u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Poza tymi przypadkami udział w zabiegach jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Wątpliwości i perspektywę leczenia rozwiąże osobista konsultacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 82 = 85