Jak wybrać krem na trądzik różowaty bez recepty?

cos

Trądzik różowaty to schorzenie atakujące głównie kobiety po 30. roku życia, objawiające się kruchością i pękaniem naczynek krwionośnych, uporczywym rumieniem i nadwrażliwością skóry, a także występowaniem podskórnych krost i guzków. Szacuje się, że nawet co dziesiąta osoba dorosła może zachorować na trądzik różowaty, dlatego ważna jest zarówno profilaktyka, jak i wybór odpowiednik kosmetyków, jeżeli zauważamy u siebie objawy trądziku różowatego. Wiele osób cierpiących na rosaceę – czyli właśnie trądzik różowaty – decyduje się na wizytę u dermatologa i kurację farmaceutykami, takimi jak kremy i maści z antybiotykami. Mimo to, na rynku jest wiele kosmetyków zawierających aktywne składniki i skutecznie działających w walce z tym schorzeniem – a dobry krem na trądzik różowaty bez recepty znajdziemy nawet w drogerii, jeśli wiemy oczywiście, czego szukać.

Na czym powinniśmy się skupić w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

acnerose krem na trądzik różowatyKiedy zauważyliśmy u siebie pierwsze objawy trądziku różowatego, takie jak rumień, krostki i pękające naczynka, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę i ograniczyć nasze złe nawyki. Trądzik różowaty szczególnie nie lubi się ze słońcem – badania wskazują, że osoby nadużywające opalania i często korzystające z solarium są bardziej narażone na wystąpienie trądziku różowatego, a u osób, które już się z nim zmagają, bezpośrednie narażenie na promieniowanie słoneczne może zaognić i znacznie pogorszyć rumień. Dlatego dobry krem na trądzik różowaty bez recepty powinien zawierać filtr słoneczny – w lecie nawet filtr o faktorze 30 czy 50+. Oprócz tego trądzik różowaty może znacznie pogorszyć wszystko, co przyprawia o rumienienie się i poszerzanie naczynek krwionośnych, a więc: spożywanie alkoholu, drastyczne zmiany temperatur takie jak korzystanie z sauny lub nagłe wychodzenie na mróz, palenie papierosów i bardzo intensywny wysiłek fizyczny.

W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym kluczowa jest delikatność – należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, maści sterydowych, intensywnych substancji myjących takich jak SLS, substancji zapachowych, a nawet silikonów i mocnych barwników. Dlatego dobry krem na trądzik różowaty, nawet bez recepty, będzie hipoalergiczny i bezzapachowy. Oprócz tego ważne jest unikanie tarcia, peelingów mechanicznych i złuszczania, które mogą skutkować pogorszeniem rumienia.

Jakich składników należy szukać w kremach na trądzik różowaty?

Osoby, które zapadają na trądzik różowaty, często od młodego wieku zmagają się z cerą naczyniową, uporczywymi pajączkami i mocnym rumienieniem się. Dlatego kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej mogą również sprawdzić się w walce z trądzikiem różowatym, ponieważ łączy je wspólny cel: wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych w skórze. Składniki w tym pomagające to przede wszystkim wyciągi z kasztanowca i miłorzębu japońskiego, które bezpośrednio wzmacniają naczynia krwionośne, a także wyciąg z krwawnika, który ma podobne działanie, a także zawiera witaminę C. Inne składniki używane w pielęgnacji trądziku różowatego to ekstrakty łagodzące, takie jak ekstrakt z aloesu, który działa kojąco i chłodzi skórę, wyciągi z arniki i oczaru wirginijskiego, które łagodzą i zmniejszają opuchliznę. Oprócz tego często używany jest kwas azelainowy, który działa zarówno kojąco, jak i antybakteryjne i przeciwzapalnie, co zapobiega infekcjom i rozwojowi rumienia. W niewielkich dawkach może być stosowany także cynk, algi morskie czy wyciąg z rumianka. Jeśli krem ma być używany w ciągu dnia, wiele kosmetyków dostępnych w drogeriach łączy te składniki aktywne z zawartością filtrów UV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 13 =