Jak pozbyć się trądzika? 4 sposoby na walkę z trądzikiem w domu!

cos

Trądzik do niedawna był wyłącznie zmorą nastolatek, która mijała wraz z zakończeniem okresu dojrzewania. Niestety problem ten dotyka coraz częściej osób dorosłych. Najkrócej rzecz ujmując, trądzik spowodowany jest nadmiernym wydzielaniem serum, czyli łoju, który zatyka ujścia gruczołów łojowych, tworząc nieestetyczne pryszcze, zaskórniki i inne zmiany skórne. Przyczyn tej choroby jest wiele:

  • stres,
  • nieprawidłowa dieta,
  • zła pielęgnacja skóry,
  • zmiany hormonalne czy uwarunkowania genetyczne.

Podobnie jak winowajców powstawania trądziku jest wiele, tak sposobów jak pozbyć się trądziku jest dużo. Metody zapobiegania czy niwelowania zmian są zróżnicowane i bardzo indywidualne. To, co działa na jedną osobę, nie przynosi efektów w przypadku innej. Dlatego warto podejmować próby i znaleźć własną drogę jak wyleczyć trądzik. Poniżej znajduje się zestawienie praktycznych sposobów na pozbycie się trądzika, które w większości można zastosować w domu.

Jak pozbyć się trądzika domowymi sposobami?

Leczenie trądziku może być skuteczne i szybkie. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach i stopniowo wprowadzić je w codzienne życie!

1. Przede wszystkim skuteczne leczenie trądziku warto rozpocząć od prawidłowej, dobrze zbilansowanej diety. Jak powszechnie wiadomo „jesteśmy tym, co jemy”, a w przypadku trądziku wszystkie nasze błędy żywieniowe widoczne są na twarzy. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania zmian skórnych, należy zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej i w tym celu podjąć się studiowania składu produktów. Najprościej wybierać te, które mają krótki skład, bez sztucznych dodatków.

2. Kolejne skuteczne metody na trądzik, które polegają na eliminacji, dotyczą kosmetyczki. Jeśli zadbasz już o siebie od wewnątrz, analogiczny krok należy podjąć na zewnątrz. Lepiej zrezygnować ze wszystkich kosmetyków ze sztucznymi dodatkami i przerzucić się na naturalne preparaty albo rozpocząć przyrządzanie kosmetyków domowych z dostępnych w kuchni składników.

3. Dużo witamin. Aby przekonać się jak skutecznie leczyć trądzik, warto stosować dietę bogatą w witaminy i minerały. Cera trądzikowa wymaga szczególnego traktowania i dobrego odżywienia, aby móc walczyć z powstałymi zmianami lub zatrzymać tworzenie kolejnych. W tym celu niezwykle istotne jest przyjmowanie posiłków bogatych w witaminę C, magnez, cynk czy selen. Najlepszym źródłem wymienionych składników są owoce i warzywa w formie nieprzetworzonej, czyli surowe lub przygotowane w postaci koktajlów.

4. Higiena fizyczna. Aby pozbyć się trądziku trzeba dbać nie tylko o zdrową dietę, odpowiednie kosmetyki nawilżające, ale też aktywność sportową i sen. Ruch na świeżym powietrzu sprzyja poprawie nastroju, dotlenia organizm, zmniejsza poziom kortyzolu we krwi odpowiedzialnego za reakcje stresowe. Podobnie higieniczny sen, który pozwala się zregenerować organizmowi.

Zastosowanie kosmetyków – warto?

W walce ze zmianami skórnymi, oprócz omówionych wyżej metod, należy zastosować właściwy krem na trądzik, który wzmocni wszystkie stosowane działania.  Takim produktem jest serum na trądzik Sevolium, które zawiera wyciągi roślinne, dzięki czemu wspaniale współpracuje ze skórą, nie obciążając jej. Regularne stosowanie przynosi zachwycające efekty i pozwala szybko zapomnieć o przykrych efektach trądzika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 8 =