Jak pozbyć się cellulitu z ud?

cos

Cellulit to coraz bardziej powszechny problem estetyczny wśród kobiet. Rzeczą wiadomą jest to, że każda kobieta gdy nadchodzi lato lub wiosna nie chce mieć żadnych skaz na ciele, chce się pokazać w pełnej okazałości w bikini czy też w czymś krótkim jak na przykład krótkiej spódniczce, spodenkach czy sukience. Niestety właśnie przeszkodą do takiego typu ubioru jest ten uporczywy cellulit, z którym większość kobiet nie wie jak sobie z nim poradzić. Ale tak naprawdę wystarczy czasami troszkę chęci i zaangażowania, żeby sobie z nim poradzić.

Istnieje wiele metod jego zwalczania, natomiast rodzi się pytanie, którą metodę wybrać, aby efekty były już widoczne po kilku tygodniach. Cellulit pojawiający się na udach zazwyczaj dotyczy kobiet z nadwagą, ale nie tylko. Pojawia się on nawet bez względu na wiek. Cellulit pojawia się w różnych partiach ciała ale zazwyczaj pojawią się w okolicach ud. Zatem jeżeli chcemy się go pozbyć musimy wprowadzić nowe reguły do naszego trybu życia, a będzie to: zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz zadbanie o prawidłową pielęgnację ciała.

   Pierwszą i podstawową zasadą w walce z cellulitem jest odpowiednia dieta. Zatem jeżeli chcemy pozbyć się naszych niedoskonałości musimy ograniczać spożywanie takich produktów jak: sól, kawa oraz cukier w różnych jego postaciach. Z drugiej jednak strony musimy zacząć spożywać produkty o działaniu moczopędnym jak na przykład: seler, pietruszka, arbuz, żurawina, napary ziołowe i niegazowana woda mineralna pita w dużych ilościach. Dzięki tym produktom nasz organizm będzie pozbywał się nadmiaru wody i toksyn, które powstały w naszym organizmie, co będzie kluczowym znaczeniem w walce z cellulitem czy też inaczej zwanym pomarańczową skórką.

Równie dobrym i skutecznym rozwiązaniem antycellulitowym będą ćwiczenia. Ruch poprawia bowiem krążenie krwi i płynów w naszym organizmie co z kolei przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Tak naprawdę możemy wybrać wielorakie formy aktywności fizycznej zaczynając od biegania, pływania, spaceru i aerobiku, a kończąc na joggingu czy też stretchingu. W naszym przypadku czyli cellulitu na udach ważne są ćwiczenia na dolne partie ciała. Mogą to być przysiady, półprzysiady, jazda na rowerze czy równie dobrze step. Niezależnie od wybranej przez siebie formy aktywności fizycznej bardzo ważna jest systematyczność. Ważne jest aby ćwiczenia były wykonywane w miarę możliwości codziennie przez około pół godziny.

Prawidłowa pielęgnacja skóry może być dopełnieniem dwóch poprzednich metod. Chodzi tutaj na przykład o masaże na cellulit. Dobrze żeby był wykonywany codziennie pod wieczornym prysznicem. Wykonywany na przemian ciepłą i zimną wodą daje zaskakujące efekty. Masaż ten należy wykonywać szorstką rękawicą lub myjką specjalnie do tego przeznaczoną. Ruchy masażu powinny być spokojne i koliste oraz zawsze wykonywane w kierunku serca. Taki zabieg powinien trwać około pół godziny. Po takim upływie czasu skóra powinna być lekko zaczerwieniona.

Sprawdź też – Krem antycellulitowy: czy rzeczywiście jest skuteczny?

Kosmetyki, która z Pań ich dzisiaj nie używa prawda? Nie mamy jednak tylko kosmetyków do naszej cery, ale także i do całego ciała. Zatem równie skuteczną metodą czy też zabiegiem będzie stosowanie kremów antycellulitowych. Ważne natomiast jest to, aby znaleźć odpowiedni krem do naszych potrzeb. Krem na cellulit powinien być sprawdzony i chwalący się dobrą opinią. Bardzo dobrym kremem na tego typu dolegliwości jest krem Vialise, Jest to krem, który oprócz walki z cellulitem poprawia wygląd naszej skóry czyli nadaje jej elastyczności, ale równie dobrze  pomaga ją na nowo ujędrnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 + = 45