Jak pozbyć się blizn po operacji?

cos

Definicja blizny jest jasna, jest to zmiana skórna, która jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej, a później zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą. Są dwa rodzaje blizn: blizny o charakterze przerostowym, które inaczej nazywane są bliznowcami (wtedy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej urazem) lub o charakterze zanikowym.
Ta definicja, jak to zwykle z definicjami bywa, jest sucha i nie ujmuje się w niej najważniejszego – tego, iż blizna najczęściej przypomina nam o jakimś nieprzyjemnym, bądź nawet traumatycznym wydarzeniu.

Na szczęście w dzisiejszym świecie możemy sobie pozwolić na usuwanie blizn. Są na to różne sposoby. Można stosować jakąś maść na blizny pooperacyjne lub wykorzystać laserowe usuwanie blizn. Na blizny najlepiej zadziałają specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii. Warto pójść do kliniki i skonsultować swoje problemy z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. W klinice Clinica Cosmetologica jest możliwość bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem. Jest to jakiś pomysł jeśli nie wiesz jakie zabiegi wybrać.

Można też stosować domowe sposoby na usuwanie blizn. Laser na blizny niekoniecznie musi być jedyną szansą, aby blizn się pozbyć – dobrze zadziałają również bogate w odpowiednie składniki olejki czy maści. Niestety działają one tylko od zewnątrz, a laser na blizny działa również od wewnątrz głęboko regenerując skórę.

Jest też szansa na to, że Twoja blizna nie jest tak silna, aby potrzebować zabiegów laserowych. W przypadku niewielkich i płytkich blizn mogą się sprawdzić kwasy na blizny. Peelingi takimi kwasami pomogą pozbyć się starego naskórka, aby zastąpić go mógł nowy, zdrowy i zregenerowany.

Ponieważ jest tak wiele sposobów na usuwanie blizn najlepiej jest skonsultować się z lekarzem lub dyplomowanym kosmetologiem.

Jednak najpewniejszym sposobem jest laserowe usuwanie blizn. Cena również jest przystępna.
Usunięcie blizn pomoże Ci zapomnieć o tym, co niedobrego zdarzyło się w Twoim życiu.

3 Comments

    1. Wiola

      emma, ja od 3 miesięcy stosuję plastry Sutricon.Jak dla mnie efekt jest super. Mam bliznę po usunięciu znamienia na twarzy, więc bardzo mi zależało aby ją jakos ukryć. Co do samych plastrów – są niewidoczne, możesz położyc na nie podkład, nie uczulają. Możesz je dzielić na mniejsze kawałki. Moja blizna po 3 miesiącach jest praktycznie niewidoczna, ale słyszałam, że jeśli blizna jest starsza, to trzeba ich używać trochę dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 + = 36