Jak poprawić wygląd skóry?

cos

Upływające lata naszego życia widoczne są na twarzy. Twarz jest odzwierciedleniem naszego trybu życia, odżywiania. Z każdym kolejnym rokiem skóra produkuje mniej kolagenu, przez co staje się zwiotczała, bardziej podatna na podrażnienia. Pierwsze zmarszczki czy przebarwienia to niekoniecznie miły widok na naszej twarzy.

Kliniki medycyny estetycznej głównie oferują zabiegi odmładzające twarz i do wyboru jest naprawdę wiele metod, dzięki którym możemy poprawić kondycję naszej cery. A jak rozjaśnić twarz, by liczne przebarwienia zniknęły, a skóra odzyskała swój zdrowy, naturalny kolor? Takie zabiegi również oferuje medycyna estetyczna i zabiegi wykonane przez wykwalifikowany sztab specjalistów potrafią zdziałać cuda.

Pierwszym, większości znanym zabiegiem jest złuszczanie kwasami. Do wyboru mamy kilka kwasów o różnych stężeniach i mocy działania. Rodzaj kwasu dobiera się w trakcie konsultacji indywidualnie do potrzeb i rodzaju skóry pacjenta. Dzięki działaniu kwasów martwy naskórek zostaje całkowicie usunięty z powierzchni skóry, a co za tym idzie – zmarszczki zostają spłycone, przebarwienia znikają.

Drugi zabieg to Mezopen/Dermapen, który również doskonale wie jak odmłodzić skórę twarzy. Zabieg ten polega na miejscowym przystawianiu głowicy z dużą ilością małych igiełek, które poprzez wbijanie się w skórę, stymulują ją do produkcji kolagenu, a ten zaś sprawia, iż skóra znów staje się jędrna i napięta, zmarszczki wygładzone, powraca również naturalny koloryt. Oczywiście dla uzyskania pełnego efektu zaleca się kilka sesji.

Dostępnych jest jeszcze wiele innych zabiegów poprawiających strukturę i koloryt skóry, można je spokojnie dobierać według potrzeb i oczekiwanych efektów. A jak odmłodzić twarz domowymi sposobami? Takowe oczywiście istnieją, choć nigdy nie uzyskamy dzięki nim takich efektów, jak przy profesjonalnych zabiegach. Warto jednak nawilżać twarz, regularnie stosować maseczki i wykonywać peelingi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 17 = 23