Jak leczyć hemoroidy w domu?

cos

Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze tworzące się w kanale odbytu – są pełne naczyń krwionośnych, tkanki podtrzymującej, mięśni i elastycznych włókien. Hemoroidy uważane są za nieprzyjemny stan zapalny, mogą mieć różne rozmiary i powstawać wewnętrzne (wewnątrz odbytu) lub zewnętrzne (poza odbytem). Jeżeli objawy są bardzo dokuczliwe można rozważyć domowe środki zaradcze, aby naturalne doszło do obkurczenia guzków.

Istnieje opinia, że jeżeli pojawia się ból to żylaki odbytu przemieszczają się na zewnątrz kanału odbytu podczas ruchu jelit i powiększają się. Jeśli dodatkowo w hemoroidach powstaje skrzep krwi (lub stają się zakrzepowe), mogą być szczególnie bolesne.

Jak leczyć hemoroidy w domu?

Sole Epsom i gliceryna

Ten mniej znany domowy zabieg może pomóc przy bolesnych hemoroidach. Można użyć tych prostych składników, aby utworzyć związek stosowany bezpośrednio na obszarze zapalnym.

  • Wymieszać dwie łyżki soli Epsom z 2 łyżkami gliceryny
  • Nałożyć mieszaninę na wacik i umieścić na bolesnym obszarze
  • Pozostawić tę aplikację na powierzchni przez 15-20 minut
  • Powtarzać, co 4-6 godzin, aż ból ustąpi

Należy pamiętać, że aby pomóc w leczeniu i zapobieganiu hemoroidom ważne jest, aby jeść tyle błonnika (25 gramów dziennie dla kobiet, 38 gramów dziennie dla mężczyzn) i wypić, co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Te zmiany w diecie mogą sprawić, że stolce będą łatwiej przechodzić nie tylko niwelując objawy, ale także zapobiegając powstawaniu hemoroidów.

Innym dobrym sposobem leczniczym i profilaktycznym jest spożywanie regularnie ziół, które bez skutków ubocznych pozwolą zupełnie usunąć problem. Można zaopatrzyć się w dobrze dobrane składniki ziół znajdujące się w mieszance Procto Vitale i uchronić się przed hemoroidami. W przypadku, gdy doszło już do stanu zapalnego i guzki sprawiają odczuwanie swędzenia i bólu, można codziennie parzyć i spożywać te zioła. Każdy, kto ma hemoroidy wie jak ważne jest wypróżnianie bez bólu, luźniejsze stolce nie zmuszają do napinania mięśni odbytu, niwelując odczuwanie dolegliwości. Właściwości ziół zapobiegną powstawaniu kolejnych guzków.

Rutyna to naturalny związek pochodzenia roślinnego ( kwiat perełkowca japońskiego i ziela gryki) o działaniu antyoksydacyjnym. Ten leczniczy związek występuje w licznych roślinach, takich jak gryka, pomarańcze, grejpfrut, cytryna, żurawina i szparag. Rutyna jest innym środkiem stosowanym w domu do leczenia hemoroidów. Dobrym rozwiązaniem może być przyjmowanie go w formie uzupełnienia codziennej diety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6