Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

cos

Elektryzowanie się włosów to problem, który pojawia się głównie zimą. Noszenie czapki, a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach to czynniki, które nie wpływają zbyt dobrze na kondycję włosów i mogą prowadzić do większych problemów z elektryzowaniem się. Na szczęście zazwyczaj wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w sposobie pielęgnacji włosów, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska.

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy nie są na szczęście bardzo skomplikowane. Warto zacząć od właściwego mycia i suszenia. Włosy należy myć zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a jeśli jest to konieczne, można ten zabieg powtarzać codziennie. Jednocześnie do mycia trzeba używać odpowiedniego szamponu, który nie będzie za bardzo wysuszał pasm. Dodatkowo należy koniecznie korzystać z masek i odżywek, które skutecznie poprawią nawilżenie. Ładunki elektryczne odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów powstają przede wszystkim na suchej, szorstkiej powierzchni. Z tego powodu wszystkie zabiegi poprawiające nawilżenie włosa przyniosą bardzo dobre efekty.

Do pielęgnacji wystarczy zastosować maseczki z prostych produktów, np. masła shea, oleju kokosowego lub zwykłej oliwy z oliwek. Te proste, naturalne kosmetyki przynoszą równie dobre efekty, jak drogie produkty i przy systematycznym stosowaniu znacznie poprawiają kondycję włosów. Jeśli domowe sposoby na elektryzujące włosy w postaci nawilżania nie przyniosą efektów, można także zastanowić się nad zainwestowaniem w suszarkę z opcją jonizacji powietrza. Obowiązkowym zakupem jest także szczotka z naturalnego włosia lub metalowy grzebień. Należy unikać kontaktu włosów z tworzywami sztucznymi, takimi jak poliester lub plastik. Ta zasada dotyczy także wyboru nakrycia głowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie luźna czapka z wełny lub bawełny.

Prosty domowy sposób na elektryzujące się włosy to użycie wody. Wystarczy przesunąć wilgotną dłonią po niesfornych pasmach, aby natychmiast doprowadzić je do porządku. Aby uniknąć efektu napuszonych włosów po zdjęciu czapki, można również sięgnąć po różnego rodzaju produkty przeznaczone do stylizacji, na przykład pianki oraz lakiery, które pomogą w utrzymaniu fryzury. Jednocześnie najlepiej zainwestować w dobre kosmetyki nie wysuszające pasm. Dłuższe stosowanie niezbyt dobrych produktów pogorszy kondycję włosów i sprawi, że będą się bardziej elektryzować.

Najgorszy czas dla włosów z tendencją do elektryzowania się to zima, głównie ze względu na suche powietrze. Dlatego, gdy spada temperatura, warto poświęcić więcej uwagi swoim włosom, przede wszystkim właściwemu nawilżaniu. Dzięki temu można uniknąć negatywnych skutków ogrzewania pomieszczeń. Często również wybór dobrej czapki i właściwej szczotki do włosów może zrobić naprawdę dużą różnicę.

Elektryzujące się włosy są bardzo kłopotliwe, jednak jest to problem, którego można się stosunkowo łatwo pozbyć. Niektóre osoby mają większą tendencję do występowania tego zjawiska, dlatego powinny zwracać szczególną uwagę na prawidłową pielęgnację oraz wykorzystywane w tym celu produkty.

One Comment

  1. Aronia

    Wcześniej stosowałam różne domowe sposoby na elektryzujące się włosy, ale powiem wam jedno: liczy się tylko żel. Żadnych kombinacji, jonizacji i nie wiadomo czego. Tylko zwykły, prosty żel i wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − = 13