Domowe sposoby na kaszel

cos

Kaszel bywa dolegliwością, której wyjątkowo ciężko się pozbyć. Bywa, że jego pojawienie się wraz z początkiem jesieni lub zimy, kończy się dopiero wraz z minięciem mrozów. Istnieje nie od dziś. A metod na jego zwalczanie jest wiele. Nim udamy się do lekarza, po kolejną porcję antybiotyków, spróbujmy tego, co mogą dać nam domowe sposoby na kaszel.

Od wielu pokoleń receptury te były przekazywane przez nasze babcie. Na wiele dolegliwości jest bowiem rozwiązanie naturalne. Nie tylko w kwestii kaszlu mamy do czynienia z alternatywną dla środków farmakologicznych metodą. W leczeniu kaszlu wykorzystuje się miód, różnego rodzaju herbatki, ziołowe napary, a nawet inhalacje, których skuteczność konkuruje z antybiotykami.

Wiele osób łączy domowe sposoby na kaszel z konwencjonalnymi metodami: syropami oraz tabletkami z apteki. Warto jednak na początek spróbować leczyć się w domu, a dopiero potem skierować swoje kroki ku farmaceucie.

Miód na kaszel

Zacznijmy od zbawiennego dla nas w momencie chorób miodu. Okazuje się, że warto sięgać w przypadku kaszlu po łyżkę miodu. Można dodać ją do herbaty, byleby jednak nie wrzącej, bo w ten sposób stracimy dobre działanie miodu, a możemy też zjeść ją bezpośrednio, jeśli ta słodkość nam nie sprawia przeszkody.

Lekarze wykazali, że miód naprawdę działa. Szczególnie na kaszlących nocą. Przeprowadzono badania, w których brano grupę dzieci i podawano im 30 minut przed snem odrobinę miodu. Jedno z dzieci otrzymywało placebo. Wynik jednoznacznie potwierdził, że miód pomógł chorym zasnąć i złagodził nocny kaszel. Fenomen miodu polega na jego właściwościach – działaniu antyoksydacyjnym oraz przeciwbakteryjnym. Ułatwia odkrztuszanie i nawilża błony śluzowe gardła oraz krtani. Należy jednak pamiętać, by miód był naturalny!

Kwiat lipy na kaszel

Domowe sposoby na kaszel to również napary ziołowe. W przypadku przeziębień, polecane jest picie naparu z kwiatu lipy. Parzy się taki napar przez 15 minut trzy razy dziennie. Polecane jest, by pić go od razu, kiedy jest gorący. Należy go powoli łyżeczką wlewać do ust. Lipa działa napotnie i jest jedną z najskuteczniejszych w leczeniu przeziębień oraz chorób rośliną.

Wiecej o walce z kaszlem na stronie pokonajkaszel.net.pl

Inne sposoby na kaszel

Pomóc nam może nawet zwykła herbata, jeśli dodamy do niej odrobinę soku malinowego, albo łyżkę wspomnianego wcześniej miodu. Zadziała rozgrzewająco, wykrztuśnie i rozkurczająco.

Inhalacje na kaszel

To najlepsze domowe sposoby na kaszel. Stosuje się je wraz z użyciem olejków eterycznych. Idealne rozwiązanie w przypadku kaszlu, który wynika z zakażeń górnych dróg oddechowych. Polecany jest szczególnie olejek tymiankowy, który działa wykrztuśnie, lecząc infekcje. Kolejny jest olejek lebiodkowy i olejek cząbrowy. Hamują one rozwój bakterii.

Jak widać, domowe sposoby na kaszel posiadają kilka niezawodnych chwytów, które możemy śmiało testować w momencie przeziębienia. Warto pamiętać, że kaszel posiada dwie odmiany: suchy i mokry, a każdy z tych rodzajów potrzebuje innego podejścia. W mokrym chodzi o ułatwienie odkrztuszania, w suchym o łagodzenie podrażnień.

 

2 Comments

  1. z Azkabanu

    Najlepszy domowy sposób na kaszel to oczywiście miód z cytryną. Nie ma też większego znaczenia branie żadnych leków, przecież kaszel nie przejdzie od byle syropku i nie ma się co łudzić w tym temacie. Najlepiej jeść sporo czosnku, także zapobiegawczo – to najlepszy sposób na kaszel.

  2. Emo

    Każdy ma swój sposób na kaszel. U niektórych będzie to ten twój miód z cytryną, u innych inhalacja, a u jeszcze innych coś innego. Każdy przypadek jest indywidualny, więc nie można znaleźć złotego środka, bo wystarczy spojrzeć na to ile jest różnych środków na kaszel i każdy jakiegoś używa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =