Depilacja woskiem

cos

Jedną z najczęstszych metod usuwania włosów jest niewątpliwie depilacja. Oczywiście istnieje wiele sposobów na pozbycie się owłosienia, w tym golenie, krem do depilacji i wiele innych. W dzisiejszych czasach można łatwo pozbyć się niechcianych włosów na ciele, od okolicy łonowej, przez górną wargę, po włosy na ramionach.
Egipcjanie usunęli włosy łonowe, a także prawie wszystkie inne włosy na ich ciele, ostrymi krzemieniami, pumeksami lub procesem woskowania protonowego. Z drugiej strony Grecy usuwali owłosienie łonowe, wyrywając pojedyncze włosy, aż cały obszar został wydepilowany a czasem nawet wypalali go. Te historyczne metody usuwania włosów sprawiają, że woskowanie brzmi zachęcająco w porównaniu z nimi.
Oczywiście, woskowanie nie jest spacerem w parku i prawdopodobnie nigdy nie będzie wolne od bólu. Jeśli próg bólu jest wyjątkowo niski, można spojrzeć na zalety i wady woskowania i porównać je z innymi metodami usuwania włosów.

Więcej na temat depilacji woskiem przeczytasz na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/depilacja-woskiem/

Co to jest depilacja woskiem?

Forma półtrwałego usuwania włosów, która działa poprzez usunięcie włosów z korzenia (a nie na powierzchni skóry, jak przy goleniu lub kremach), aby pozostawić obszar bez włosów na okres od dwóch do sześciu tygodni. Regularne woskowanie wydłuża okres między woskowaniem, a tempo ponownego wzrostu jest znacznie zmniejszone.

Jak długo przed sezonem wakacyjnym lub specjalnym wydarzeniem powinno się wykonać depilację woskiem? Dzień lub dwa przed, jakiekolwiek zaczerwienienie zwykle nie występuje dłużej niż 24 godziny, nawet na wrażliwej skórze.

Włosy w intymnym otoczeniu ciała są dość niewygodne estetycznie.

Depilacja woskiem bikini – choć do niedawna ten obszar ciała był przedmiotem TABU, to zarówno panie, jak i panowie coraz bardziej go odsłaniają. Czy to na plaży, w sesji zdjęciowej, czy w sypialni, każdy marzy o idealnej skórze bez włosów. Tradycyjne golenie za pomocą maszynki do golenia wiąże się z wieloma wadami, takimi jak:

 • Możliwość zacięcia i uszkodzenia naskórka
 • Poważne podrażnienie
 • Nierówne skrócenie włosów
 • Wzmocnienie włosów
 • Szybki wzrost włosów
 • Powszechne powikłania, takie jak zapalenie okołokomorowe.

Depilacja woskiem to jedna z najczęściej stosowanych kosmetycznych procedur wykonywanych w salonie kosmetycznym przez profesjonalnego kosmetologa a nie przez kosmetyczkę. Niestety, wielu ludzi boi się woskowania z powodu wysokiego bólu, lęku przed nieprofesjonalną obsługą lub zakłopotania odsłonięcia intymnej przestrzeni nieznajomemu.

Dzięki doświadczeniu i profesjonalnym szkoleniom kosmetologów w salonie kosmetycznym powyższe obawy nie mają racji bytu. Właściwa depilacja woskiem pozwala zachować gładkość skóry przez wiele tygodni.

Stosowane w salonie kosmetycznym intymnej depilacji ma wiele zalet:

 • Włosy nie przylegają do naskórka, nie podrażniają go, więc skóra natychmiast po zabiegu jest tylko lekko różowa.
 • Kurczą się bardzo mocno wokół włosów, co pozwala usunąć nawet bardzo krótkie włosy, bez efektu oddawania moczu.
 • Zasady depilacji woskiem wymagają maksymalnego wstępnego leczenia i higieny podczas zabiegów.
 • Depilacja woskiem jest zalecana dla osób, które cierpią z powodu wrastających włosków.
 • W salonie wykonywana jest depilację miejsc intymnych zarówno dla Pań, jak i Panów.

Depilacja woskiem innych okolic ciała

Depilacja woskiem służy do usuwania włosów z różnych części ciała, w tym nóg, ramion oraz na pach.
W salonie kosmetycznym kosmetolog stosuje depilację woskiem do usuwania włosów z klatki piersiowej, pleców, ramion i brzucha oraz gorącego wosku do woskowania twarzy, nozdrzy i uszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4