Czym jest henna?

cos

Henna oznacza nazwę proszku, który powstaje z ususzonych i zmielonych liści lawsonii bezbronnej. Stosuje się ją do barwienia skóry oraz włosów. Lawsonia inermis to roślina rosnąca w klimacie gorącym, jej liście zawierają czerwony barwnik, który łącząc się z keratyną zawartą we włosach nadaje im kolor. W salonach kosmetycznych hennę stosuje się do nadania koloru włosom w okolicy oczu, czyli brwiom i rzęsom. Stosowanie henny do barwienia włosów i skóry znane jest już od czasów Starożytnego Egiptu. Obecnie, w drogeriach można dostać także wiele farb, które są sprzedawane jako henna, jednak nie zawierają w sobie naturalnego barwnika.

Henna rzęs

Henna, która jest naturalna zawiera w sobie tylko jeden barwnik czerwono-brunatny. Innym barwnikiem jest indygo, który nadaje włosom czarnego koloru. Naturalny barwnik do rzęs wykonuje się poprzez zmieszanie naturalnej henny z indygo w odpowiednich proporcjach. Natomiast henna do rzęs dostępna w sklepach może mieć wiele kolorów, od ciemnego blondu, przez brązowy, rudy, aż do czerni. Henna na rzęsy może być nałożona samodzielnie w domu, lub też w salonie kosmetycznym, który się w tym specjalizuje. Malowanie rzęs henną, w przeciwieństwie do farbowania brwi, zazwyczaj wymaga pomocy drugiej osoby. Nie jest to proste zadanie, gdyż niewprawnie nakładając hennę na rzęsy można doprowadzić do dostania się farby do oczu, co może wywołać reakcję alergiczną i podrażnienie spojówek. Dlatego, jeśli zamierzamy pofarbować rzęsy henną najlepiej jest oddać się w ręce fachowca.

Samodzielne nakładanie henny

Jeśli zdecydujemy się samodzielnie nałożyć hennę na rzęsy to musimy ściśle trzymać się zaleceń zawartych w ulotce oraz pilnować, by henna nie dostała się nam do oczu. Chcąc uniknąć pofarbowania skóry powiek należy posmarować ją tłustym kremem lub wazeliną, a na dolnej powiece położyć płatek kosmetyczny.

Wybierz salon kosmetyczny

Możesz też postawić na pracę profesjonalistów. Zabieg nie jest drogi, więc warto skorzystać z doświadczenia kosmetologów.

Aby mieć pewność, że wybrany przez nas zabieg jest odpowiedni, przyjdź na darmowe konsultacje z kosmetologami z Gdyni. Umów się na wizytę i zdaj się na specjalistów!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 45