Czy znasz już te zabiegi, które pomogą ci się pozbyć cellulitu?

cos

Depilacja laserowa Vectus – idealny sposób na piękną i gładką skórę.

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia i pozostawi skórę gładką i bez zaczerwienień. Tradycyjne usuwanie owłosienia np depilatorem czy maszynką do golenia jest czasochłonne i kłopotliwe. jest szczególnie zalecana dla osób, u których po tradycyjnej depilacji pojawiają się podrażnienia Na czym polega depilacja laserowa?

1 przy pomocy Lasera Vectus – przeprowadzony tym laserem jest bezbolesny dzięki działaniu głowicy chłodzącej, trwa krótko np czas depilacji nóg to tylko 30 minut, Głowica lasera jest większa, co także skraca czas przeprowadzenia zabiegu, posiada innowacyjny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze i na podstawie wyniku dobierane są indywidualne parametry zabiegu. W konsekwencji zabieg tym laserem jest bezpieczniejszy.

2  Konkurencyjne lasery przeznaczone do depilacji ciała były stosowane przez lata i wiodły prym wśród tej metody usuwania zbędnego owłosienia, jednak w ostatnich latach wprowadzenie lasera doprowadziła do wyparcia innych laserów, ponieważ te lasery posiadały mniejszą głowicę, czas zabiegu nimi jest dłuższy i mniej kompotowy.

Zabiegi depilacji przy pomocy obu laserów są  bezpieczne, lecz w porównaniu komfortu i szybkości lepiej wypada laser vectus. i co najważniejsze jest też bardziej skuteczny.

Skuteczność oraz bezpieczeństwo to najważniejsze kryteria przy wyborze każdego inwazyjnego zabiegu laserem. Dobór rodzaju lasera, jest podejmowany przez specjalistę i podstawie typu włosów jakie są do usunięcia. Warto jednak wiedzieć jakiego typu laserami dysponuje dany salon kosmetyczny czy klinika medycyny estetycznej. Przed rozpoczęciem każdego zabiegu depilacji laserowej powinien zostać przeprowadzony wywiad medyczny w celu wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do tego typu zabiegu. Przeciwwskazaniami mogą być na przykład: cukrzyca, ciąża, rozrusznik serca.

Jak zabiegi najszybciej zniszczą Twój cellulit?

zabiegObecnie na rynku usług kosmetycznych jest dostępna bardzo duża liczba zabiegów mających na celu likwidację cellulitu. Rodzaj wykonywanego zabiegu powinien być dobrany indywidualnie przez specjalistę w zależności od rodzaju cellulitu jaki występuje u danej kobiety.

Najczęściej występującymi typami cellulitu jest:

1. cellulit wodny

2. cellulit tłuszczowy.

1. Cellulit wodny charakteryzuje się tym, że powstaje w wyniku nadmiernego gromadzenia się płynów w tkankach. W takim przypadku poza ćwiczeniami oraz zmianą diety na zdrowszą, możemy wspomóc się zabiegami kosmetycznymi bazującymi na drenażu limfatycznym, który usuwa nadmiar wody z tkanki tłuszczowej jednocześnie usuwając część samej tkanki tłuszczowej.

Najskuteczniej działają zabiegi przy pomocy urządzeń:

 • MedContur czyli działaniu drenażu limfatycznego w połączeniu z działaniem ultradźwięków.
 • Lasera Vectus – to połączenie dwóch technologii – tripolarną falę radiową oraz dynamiczną aktywację mięśni

2 W przypadku występowania cellulitu tłuszczowego czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej, która układa się nierównomiernie pod skórą tworząc nieestetyczny efekt tzw. skórki pomarańczowej, należy oczywiście pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym celu z pomocą przychodzą nam zabiegi takie jak:

 • iniekcyjna lipoliza- wstrzykiwanie substancji, które powodują uszkodzenie komórki tłuszczowej,
 • zastosowanie urządzeń wykorzystujących laser diodowy,
 • wykorzystanie kriolipolizy – działanie niską temperaturą na tkankę tłuszczową, zastosowanie kremu na cellulit.
 • Cellu M6 Integral jest to rodzaj u mechanicznego wykorzystującego podciśnienie, oraz wykonywanego za pomocą specjalnego rollera. Przyrząd ten łapie fałd skóry, a następnie ugniata go, dzięki czemu rozbija lipidy.

Te metody są najskuteczniejsze w walce z cellulitem. Bardzo ważne jest dbanie oto alby cellulit nie powrócił. Najskuteczniejsze działanie redukujące ryzyko powrotu cellulitu mają ćwiczenia fizyczne oraz balsamy i kremy na cellulit o działaniu ujędrniającym. Pamiętaj, aby zwiększyć skuteczność takiego kosmetyku stosuj go regularnie, najlepiej aplikuj go po wyjściu z ciepłej kąpieli lub zaraz po prysznicu, ponieważ wtedy skóra najlepiej wchłania substancji aktywne zawarte w kosmetyku.

5 Comments

 1. Hyzia

  Czytałam kiedyś że na cellulit zabiegi są super ale skąd te pieniądze wziąć na takie widzimisię? 😉 Byłam kiedyś na mezoterapii i jeżeli pojawia się coś raz na jakiś czas to czemu nie iść? Tak czy inaczej dieta i ćwiczenia cały czas w są aktualne mimo tego 😉

  1. fusek

   a próbowałaś może z domowych sposobów takie rzeczy jak peeling kawowy albo maska kawowa? zimne prysznice są też dobre (ostatnio nawet widziałam jak jakiś salon reklamował sie masażami lodowymi o.O) i pozostają jeszcze zawsze masaże albo derma roller albo bańkami chińskimi tylko wtedy lepiej uszczelnić naczynka, bo z krwiakami będziesz chodziła ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 + = 91