Czy naprawdę istnieją sposoby na redukcję zmarszczek?

cos

Kiedy zauważamy na swojej twarzy pierwsze efekty starzenia, nigdy nie jesteśmy zadowoleni. Wiemy jednak doskonale, że tego procesu nie da się zatrzymać. Na szczęście medycyna estetyczna zna metody, które w skuteczny sposób pozwolą go spowolnić, a zmiany, które już się pojawiły, zredukować.Jednym z takich sposobów jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to jedna z powszechnie znanych i dających doskonałe rezultaty metod pozwalających pozbyć się nawet utrwalonych już zmarszczek. Jest wysoce bezpieczna i nie wymaga od pacjentki zbyt wiele czasu, dlatego tak chętnie korzystają z niej klientki gabinetów medycyny estetycznej.

Sprawdź kwas hialuronowyWypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym czy redukcja kurzych łapek to zabiegi, które na stałe weszły do oferty wielu salonów. Ich ceny nie są wygórowane, a decydując się na zabieg możemy w rezultacie oszczędzić mnóstwo pieniędzy, które w innym przypadku wydalibyśmy na domowe metody walki z procesem starzenia. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym nie wymaga od pacjentki żadnego okresu rekonwalescencji. Ważne jedynie, aby kilka dni po zabiegu zachować rozsądek i nie wystawiać skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych. Warto również ograniczyć wysiłek fizyczny. Metoda ta znajduje wszechstronne zastosowanie. Dzięki niej możliwe jest wypełnienie ubytków w tkance, poprawienie owalu twarzy, uzupełnienie zmarszczek mimicznych, zredukowanie głębokich zmarszczek czy wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy na zmarszczki polecany jest zwłaszcza dla osób, które ukończyły już trzydziesty rok życia.

Kwas hialuronowy, czy botoks na twarz?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym często mylone jest z botoksem. Botoks na zmarszczki również cieszy się popularnością. Oba zabiegi są wysoce skuteczne, jednak znacznie różnią się od siebie. Warto przede wszystkim wiedzieć, że jeden nie zastąpi drugiego. Wypełnianie zmarszczek botoksem polega na delikatnym osłabieniu mięśni twarzy, w wyniku czego zmarszczki nie są tak widoczne, a przy tym wolniej pojawiają się nowe. Natomiast wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym ma na celu uzupełnienie ubytków w tkance i wypełnienie wolnych przestrzeni, w których brakuje już naturalnie występującego w tkance kwasu. Jeśli nie jesteśmy pewni, który zabieg będzie dla nas bardziej odpowiedni, to skonsultujmy nasze wątpliwości ze specjalistą dermatologiem. To on wskaże nam najlepszą dla nas metodę. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym często wykonuje się razem z podaniem botoksu.

Sprawdź więcej w temacie kwasu hialuronowego – http://drmalek.pl/arts/kwas-hialuronowy-na-zmarszczki-kompendium-wiedzy/

Co jeszcze trzeba wiedzieć o kwasie hialuronowym na zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bezpieczna metoda walki z upływającym czasem. Warto jednak mieć świadomość, że zaraz po opuszczeniu gabinetu skóra może nie wyglądać najlepiej. W tym czasie można zaobserwować na niej opuchliznę i zaczerwienienia. Jest zauważalnie podrażniona. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to normalne zjawisko, które szybko ustępuje. Pacjentki, które zdecydowały się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym często są tak zadowolone z efektów, że chętnie wracają na kolejne zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

29 + = 33