Czerwona twarz

cos

twarz z czerwonymi plamkami

Zaczerwienienie twarzy, połączone ze swędzeniem i podrażnieniem, powodujące dyskomfort codziennego funkcjonowania oraz nieestetyczny wygląd, który jest efektem zaczerwienienia na twarzy mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Kiedy pojawiają się czerwone suche plamy na twarzy  oraz widoczne, pękające naczynka, które świadczą o posiadaniu cery naczynkowej, prawdopodobnie czerwona twarz jest wynikiem trądziku różowatego. Trądzik różowaty (łac. Acne Rosacea) jest problemem, dotykającym głównie osoby po dwudziestym piątym roku życia, które posiadają cerą naczynkową, wrażliwą oraz zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych. Nadmiar produkowanego łoju, oraz pękające naczynka to główna przyczyna trądziku różowatego. Jakie są przyczyny?

Czerwona twarz – przyczyny:

Zaczerwieniona skóra twarzy jest sygnałem procesów, jakie zachodzą w wewnętrznych warstwach skóry, mogą być spowodowane nieprawidłowościami w funkcjonowaniu hormonów, skłonnościami genetycznymi. Czerwone plamy na twarzy, które wiążą się z trądzikiem różowatym, mogą pojawić się w wyniku silnego stresu lub stosowania niewłaściwej, zakwaszającej organizm, diety. Czerwona skóra twarzy, która ma skłonność do pękających naczynek, często narażona jest na powstanie zmian trądziku różowatego, zwłaszcza gdy pojawi się stan zapalny. Trądziku różowatego, który poza wystąpieniem krost, charakteryzuje się zaczerwienieniami, nie należy mylić z trądzikiem pospolitym. Stosowanie ostrych przypraw w diecie, zbyt drastyczna kuracja odchudzająca czy też szkodliwe promieniowanie UVA, nierzadko mają wpływ na to, że suche czerwone przebarwienia na twarzy stają się kłopotem trudnym do usunięcia.

Jeśli dermatolog zdiagnozuje, że czerwone plamy na skórze twarzy oraz występujące wraz z nimi wypryski, są efektem trądziku różowatego, należy odpowiednio pielęgnować cerę, aby zlikwidować przyczyny, a następnie objawy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pielęgnacji cery trądzikowej to warto zajrzeć też na stronę: https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy?

Wybierając kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji cery, należy zwrócić uwagę na skład produktów, aby walczyć z trądzikiem różowatym, należy unikać sztucznych składników z korzyścią dla naturalnych ekstraktów i wyciągów z roślin. Linia kosmetyków Acnerose doskonale pielęgnuje cerę naczynkową ze skłonnością do zaczerwienienia. Płyn oczyszczający, krem na noc, krem na dzień oraz maść na rano, to produkty całkowicie naturalne, które dzięki swojemu starannie dobranemu składowi, doskonale pielęgnują, sprawiając, że czerwone plamki na twarzy znikają. Dzięki Acnerose zaczerwienienie na twarzy już się nie pojawia, kosmetyki działają na przyczynę problemu, regulując działanie gruczołu skórnego.  Zaczerwieniona twarz oraz suche czerwone plamy na twarzy nie będą już utrapieniem.

5 Comments

  1. Truskaweczka88

    Ja bym jeszcze dodała, że trzeba stosować odpowiednią dietę bogatą w różne składniki utleniające itd.
    I wszystko razem tzn. dieta+krem+higiena+pielęgnacja da na pewno dobre rezultaty!

  2. Zosia Samosia

    Potwierdzam, cała seria z Acnerose to jest strzał w dychę.
    Neutralny zapach plus te wszystkie składniki pochodzenia naturalnego. Nie ma co gadać że drogi czy coś, na pewno stosowanie tego jest zdrowsze niż faszerowanie się lekami. Przecież leki to mają tyle skutków ubocznych, że w niektórych krajach nawet je zakazano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 4 =